koulumatkalla törmäsin talvella suteen 1960-luvun lopulla mutta luulin sitä suureksi koiraksi
Muistan sen harmaan turkin ja leveän pään ja matalan murinan ja katseen kuin kulmien alta
Susihan se oli ilman muuta
Poika ja susi
tositarina..
2
504
Vastaukset
- helppis
ottanut sen kiinni ja kesyttänyt sen. Mut kyl määkin kerran näin. Ajelin autolla pohjosista ja äkkivilkaisulla näin sen, ajattelin, vuohi perkele ja sit olin ajanut jo ohi. vaan mitäpä vuohi olisi tehnyt keskellä metsää, hirviaidan takana. Ei ollu enää poronhoitoaluettakaan, jotta olis ollu poron vasakaan, kyl se sus oli.
- pohjoisessa ei ole .
poronhoitoaluetta??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614378KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1493155Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472478Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?492394- 982045
- 241883
- 301616
- 231612
- 1541451
- 341243