Vasemmistoliitto, ei mielestäni ole kommunistinen puolue, niin kuin SKP.KTP,STP, YM PIENEMÄT PUOLUEET.
Vasemmistoliitto ajaa demokraattisesti oikein ,kyykytettyjen, sairaiden,työttömien,syrjäytyneiden asiaa. Muut kommunistiset puolueet edustavat, vain ideologiaa, jonka luojat ovat kuolleet, ja Venäjä on selvästi siirtynyt Markkinatalouden rattaisiin. Siksi suosittelen Vasemmistoliittoa todelliselle työläiselle, Vasemmistoliitto ei ole mikää Liliuksen option kerääjä puolue!
Tilatkaa hyvät ystävät 1.1 2007 Kansan Uuutiset lehden, lehti joka ei vaikene epäkohdista, niinkuin valtakepulaiset ja muut oikeistolehdet!
Vasemmistoliitto ei ole kommunistinen!
3
485
Vastaukset
- Meille teille
Kysymys: minkä puolueen/ puolueiden ministeri/-t olivat siunaamassa Fortumin optioita ?
Taisi olla joukossa ainakin joku ns. vasemmistopuolue... - reikätaskusosialisti
Kansan Uutisten lukeminen ei tee Vasemmistoliittoa yhtään aatteellisemmaksi. Ja ilman aatetta ja intohimoa ei voi pitkään toimia. VL:n perusjärjestöt kaatuvat viimeisten "kommunistien" mukana. Se on nähty.
Mitäs tämäkin puolue muka on saanut aikaan?
Ei yhtään mitään muuta kuin nyhvellystä.
Se yksikin sama naamataulu pyöri ennen lopettamistaan jatkuvasti puolueen keulakuvana ja ainoa tosiasia on, että rahahan kelpasi..eikö totta.
Eikös muuten sama päde kyseiseen Kansan Uutisten lehteen?Koko lehteä ei olisi olemassa, jos ei veroista maksettaisi sen olemassaoloa, joten onkohan joku pikkasen poskellaan..
Olihan SDP:n ohjelmassakin tavoitteena aikanaan sosialistinen Suomi ja eiköhän tämä Vasemmistoliitto ole vielä enemmän vasemmalta.
Yksi tosiasia puolueista=joka helvetin puolue on samasta puusta meistetty ja ainoa, joka merkitsee näille on RAHA!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark1445252Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p1313370"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?1263299Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m363203Mies, kerro minulle vielä jotakin aivan uniikkia
ja ainutlaatuista minkä vain me kaksi voisimme ymmärtää jos olemme sen kokeneet ja eläneet, jotta ihan varmasti tietäisi432654Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.372259- 222198
Hyviäkin uutisia tulossa, hallinto-oikeus asettaa toimeenpanokieltoon
Hyvinvointitalon työmaa pysähtyy. Rillankivi+energia ja vesi kytkyrahanpesu stoppaa. Tytäryhtiöiden hallitusjäsenet+kon2291976prööt prööt nyt ottaa vihervassaria pattiin!
Korvatkaa R kirjaimet L kirjaimilla ja sanokaa ääneen "Jari Kurri etsii pakoputkiautossaan jarruja".111884Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä?
Gallup: Mikä on ollut mielestäsi paras tv-sarja ikinä? Onko se joku suomalainen viihdepläjäys, brittirikossarja, amerikk891795