Vasemmistoliitto ei ole kommunistinen!

Sorrettujen puolue!

Vasemmistoliitto, ei mielestäni ole kommunistinen puolue, niin kuin SKP.KTP,STP, YM PIENEMÄT PUOLUEET.

Vasemmistoliitto ajaa demokraattisesti oikein ,kyykytettyjen, sairaiden,työttömien,syrjäytyneiden asiaa. Muut kommunistiset puolueet edustavat, vain ideologiaa, jonka luojat ovat kuolleet, ja Venäjä on selvästi siirtynyt Markkinatalouden rattaisiin. Siksi suosittelen Vasemmistoliittoa todelliselle työläiselle, Vasemmistoliitto ei ole mikää Liliuksen option kerääjä puolue!

Tilatkaa hyvät ystävät 1.1 2007 Kansan Uuutiset lehden, lehti joka ei vaikene epäkohdista, niinkuin valtakepulaiset ja muut oikeistolehdet!

3

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meille teille

      Kysymys: minkä puolueen/ puolueiden ministeri/-t olivat siunaamassa Fortumin optioita ?

      Taisi olla joukossa ainakin joku ns. vasemmistopuolue...

    • reikätaskusosialisti

      Kansan Uutisten lukeminen ei tee Vasemmistoliittoa yhtään aatteellisemmaksi. Ja ilman aatetta ja intohimoa ei voi pitkään toimia. VL:n perusjärjestöt kaatuvat viimeisten "kommunistien" mukana. Se on nähty.

    • Mitäs tämäkin puolue muka on saanut aikaan?

      Ei yhtään mitään muuta kuin nyhvellystä.

      Se yksikin sama naamataulu pyöri ennen lopettamistaan jatkuvasti puolueen keulakuvana ja ainoa tosiasia on, että rahahan kelpasi..eikö totta.

      Eikös muuten sama päde kyseiseen Kansan Uutisten lehteen?Koko lehteä ei olisi olemassa, jos ei veroista maksettaisi sen olemassaoloa, joten onkohan joku pikkasen poskellaan..

      Olihan SDP:n ohjelmassakin tavoitteena aikanaan sosialistinen Suomi ja eiköhän tämä Vasemmistoliitto ole vielä enemmän vasemmalta.

      Yksi tosiasia puolueista=joka helvetin puolue on samasta puusta meistetty ja ainoa, joka merkitsee näille on RAHA!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      92
      1135
    2. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      116
      948
    3. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      125
      896
    4. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      282
      694
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      78
      684
    6. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      74
      631
    7. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      582
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      576
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      48
      559
    10. Mitä toivot

      Kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      72
      483
    Aihe