Huomasin että tuulilasi on alhaalta keskeltä haljennut.Lasin tarkistettuani mitään kiven/nastan osumaa ei löydy. Nyt tietysti halkeama jatkaa etenemistään. Mistäpä avun näin Joulun alla saisi.(ei mistään). Onko vastaavanlaisia kokemuksia tai antakaa vinkkiä mistä saisi 09-alueelta halvimmiten lasin vaihdettua. Tai sitten liikkuvaa "poraria" että saisi lisä-aikaa lasin elämälle.
Autohan on 2003 C5 Berline.
Kaikille Sitikka ihmisille rauhallista Joulua!
Etukäteen kiitos vinkin kertojille!!
Autohan on 2003 C5 Berline.
Kaikille Sitikka ihmisille rauhallista Joulua!
Etukäteen kiitos vinkin kertojille!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Vähänkin isomman marketin parkkihalleissa.
99,9999999% varmuudella löytyy osuma jälki.Töissä noiden kanssa saa aina tapella,kun ei niissä kuulemma jälkiä ole.Että ovat ihan itsekseen halkeilleet.
Mutta kuitenkin,täällä suunnalla noita hartsiveikkoja ja lasimestareita pyörii tavaratalojen ja huoltamoidenpihalta.Googlellakin löytyy,kun vaan tietäisi mistäpäin. Niin ja älä rupea porauttelemaan lasia vaan korjauta,mikäli ei nyt ihan mahdottoman pitkä halkeama ole.Ja jos on pitkö niin uutta lasi vaan.
09-alueella on kiertäviä korjaajia ainankin täällä nummelan alueella pöyrinyt.En muista tuota firman nimeä,mutta luulen että paikallisissa autoliikkeissä ainankin muistetaan.