veit mun sydämen, jäi suuri ikävä ja kaipaus
Sä tulit vain...
etärakas
232669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
olisin v.a.r.m.a.s.t.i sinulle hyvä...
ja alkaa miettimään elämää uudestaan.
-surullinen nyt-
älä ole suotta surullinen, vaikka ymmärrän, oonhan itsekin. Asioilla on tapana ratketa. Haluaisin itsekin kokea rakastumisen, olla jonkun tosi tärkee ihminen, antaa itsestäni hänelle hyvää.
En halua vaan tehdä ketään onnettomaksi samalla...mikä tragedia. Mutta nyt on joulu, haluan toivottaa Sinulle hyvää joulua, tapaat varmisti ihmisen, joka on vain sinulle tarkoitettu
menettänyt niin paljon,niin paljon.
Mitähän elämä tuo vai tuoko enää mitään?
En todellakaan pysty luottamaan vähään aikaan ihmisiin saatikka ihmeisiin.Toisaalta olisin valmis ottamaan vierelle rakastavan ja luotettavan ihmisen,joka välittäis oikeesti.
säästänyt niin, ettei kukaan oo jättänyt mua.En tosin tiedä, miten oot menettänyt. Jos tuntuu, että on aallonpohjassa, mietin aina että sieltähän ei voi muuta kuin nousta ylöspäin.
Mä oon päättänyt, jos joskus aloitan uuden suhteen, se pitää olla tosirakkaus. Se tunne pitää olla heti, että tämä ihminen on minua varten,se ei tule sitten myöhemmin. Sen oon oppinut.Tuo oikeesti välittäminen on hyvä, haluaa tehdä toiselle vain hyvää.Itse oon ollut vaikeuksissa ihmissuhteissa, niin että ei jaksa mitään. Toista ei ymmärrä, miksi se on tuommoinen mua kohtaan. Asioista puhuminen on kaiken a ja o. Ja molemmat on tasavertaisia.
Se, miksi joku pettää toisen luottamuksen, voi olla pakoilua ja itsesuojelua. Aina ei kaikkea voi selittää, niin vaan tapahtuu.
minut vaan on jätetty.
10 vuotta sitten..eli jätin mieheni kun en oppinut rakastamaan 10 vuodessa.
Oma sydämenikin murtui siinä ,kun huomasi mitä aiheutti toiselle. Oon liian empaattinen, ajattelen enemmän muiden hyvinvointia omani edelle, mutta siitä selvittiin.
Oliskin hyvä, että olisi tukiverkko aina olemassa tälläisiä tilanteita varten, ystäviä. Mutta tuosta tilanteesta varmasti selviit,aurinko alkaa kohta paistamaan, usko pois :)
ja kesken työpäivän pillahdan itkuun....Tai bussissa jne....Painon tunne rinnassa koko ajan.
haavat. Ei varmaan muuta konstia ole. Ystäväni samassa tilanteessa ja nyt jo tilanne helpompi, kun aikaa on kulunut.
Vaikeeta varmasti, mutta siitä selvii :)...jaksamisia ! Ja kannattaa hakee apua, jos tuntuu, ettei jaksa millään, vaikka terveyskeskuksesta. Kun tunteet on pinnalla, se voi ottaa todella koville.
mistä rakkaasi ilmestyi elämääsi
?
työpaikalta;)
Samassa paikas töis?
Ny rupes kiinnostaa, katotaa kusahtaako kui nopiast (:
mutta sun murre kuulostaa vähä vieraalle..? Vai onks vaan leikkiä?
Mistäpäin oot,kerropas ;)?
05-alueelt.
Tää toinen osapuoli ei enää samas työpaikas, jote se sit siitä ):
Näin siinä aina käy täällä...eiks siihen oo jo totuttu? Kusahti--ihan uusi sana mulle...mutta kuitenkin Hyvää joulua sinulle...tonttuillaan jatkossakin :D
Tääl kusahtelee päivittäin (:
Sais pikkuhiljaa alkaa löytyyn tonttuiluseuraa... (:
hulluinta on, että tiedän missä se tonttuseura elelee, mutta eipä sinne "tunturille" voi mennä etsimään.
Joten tyydytään tähän hauskanpitoon virtuaali-tonttujen kanssa :D.
Sinne vaan, sukset jalkaan ja menoks. Jos ei muuta tulosta synny, niin ainakin kunto kasvaa (;
yli vuorten ja tunturien...mitäs ei tekis, jos palkintona olisi pääsy "hänen" seuraan. Yes, voisin hiihtää vähemmällä lumellakin, olisi vaivan arvoinen :)...
Sitä pittää! Reipas mieli ja silleen (:
Tälle kun joku kertois suunnan, vois vaik ryhtyä samaan.
joka suunnassa on tonttuja, kilttejä sellaisia. Ainakin täällä päin on yksi :D