Mikäs kanava tämä on?

Ostin Topfield digiboxin ja sainkun sainkin kaikki kanavat näkyviin.

Mutta sitten kanavalla 51 näkyy (tai paremminkin kuuluu) joku Harju&Pöntinen kanava. Kuuluuko se asiaan? Täysin suomalaista musiikkia sieltä on kuultavissa. Nyt, varsinkin Jouluna on tuo kanava päällä, koska sieltä kuuluu koko ajan pelkästään suomalaisia tai ainakin Suomenkielisiä Joululauluja. Eli taitaa lopuksi olla paras kanava tämä Harju&Pöntinen!
6700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kyllä nääs sen pitääkin kuulua ja näkyä josse on ottanut pipan pois silmiltä ja korvilta ;=))
Ainakin tampereen kieliset uutiset saattaa joskus kuulua.

Juu näkyyhän tuo osasta lähettimiä, eli tsiikaa digitan sivuilta.

Äänestä
  • muinoin Harju haastatteli Pöntistä kyseisellä kanavalla.Ja tulossa on Pöntisen syvähaastattelu Harjusta.

    Äänestä

näkyy still-kuvaa, elikkä lähinnä mainoksia. Se on siis "visuaalinen radio". :D

JA kyllä, se kuuluu asiaan. Sen hyvyydestä olen täysin eri mieltä, olisivat saaneet jättää koko kanavan perustamatta, tai ainakin olisi saanut jättää välittämättä sitä digiverkossa.

Äänestä
  • Eipä tuo haittaakaan. Ei vie paljoa kaistaleveyttä muilta liikkumaton kuva, ja äänikin ilmeisen matalalla bitratella.

    Äänestä

  • tuokin kirjoitti:

    Eipä tuo haittaakaan. Ei vie paljoa kaistaleveyttä muilta liikkumaton kuva, ja äänikin ilmeisen matalalla bitratella.

    vielä wanha kunnon monoja kaappiin-ääni.

    Äänestä

  • taitaa olla kirjoitti:

    vielä wanha kunnon monoja kaappiin-ääni.

    ensi vuonna enemmän bitratea kun se nostetaan puoleen megaan...tosin ihan turhaan. Se että ääni kuulostaa "monoja kaappiin"-ääneltä ei johdu alhaisesta bitratesta, kyllä sen 256 kbps pitäisi riittää koskapa esim. MP3 joka on 256 kbps, kuulostaa jo niin hyvältä ainakin mp3-kelpoisilla kotistereoilla (en tarkoita kannettavia soittimia vaan ihan oikeita kotistereoita) soitettuna että eroa alkuperäiseen cd:n ei juuri kuule. Eli vika on kyllä sitten jossain muussa. Ei tuo bitraten nostaminen edes auta tuohon. Vie vaan turhaan kaistaa muilta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiri Ganava kirjoitti:

Ostin Topfield digiboxin ja sainkun sainkin kaikki kanavat näkyviin.

Mutta sitten kanavalla 51 näkyy (tai paremminkin kuuluu) joku Harju&Pöntinen kanava. Kuuluuko se asiaan? Täysin suomalaista musiikkia sieltä on kuultavissa. Nyt, varsinkin Jouluna on tuo kanava päällä, koska sieltä kuuluu koko ajan pelkästään suomalaisia tai ainakin Suomenkielisiä Joululauluja. Eli taitaa lopuksi olla paras kanava tämä Harju&Pöntinen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu