Jonkun ajan kuluttua alkaa tuoksua, koiramme ja kissamme juoksevat pitkin yötä keittiössä.
Aamulla otamme pienet maistiaiset.
Nyt alkoi KINKUN valvojaiset
9
1012
Vastaukset
- saparo-iita
ensiyönä paistetaan,,,,,,,
sika, sitä huomenna maistetaan... - Kerro pian
Mikä on kinkun paistomittarin lämpötila, kun se on valmis? Meilä on uuniin kytketty paistolämpömittari, mutta en muista mikä kinkun lämpötila valmiina on! Mieheni yleensä paistaa kinkun, mutta nyt hän on estynyt sitä tekemästä (lue kaljalla kavereiden kanssa - onneksi sitä ei satu kovin usein).
- ,,,,,,,---------------------
on valmista!
,,,,,,,--------------------- kirjoitti:
on valmista!
Vaan kellosta otan ajan, ja välillä yöllä käyn kaatamassa tuon rasva ja suolaveden kattilaan, ettei tule hellan alaosaan.
- ei voi olla totta
Toffe kirjoitti:
Vaan kellosta otan ajan, ja välillä yöllä käyn kaatamassa tuon rasva ja suolaveden kattilaan, ettei tule hellan alaosaan.
Meidän uunin paistomittari ei toiminutkaan, en saanut siihen ohjelmoitua mitään lämpöitilaa! Se valo vaan alkoi vilkkua. Sain tutulta ohjeet että eka tunti n 200 astetta ja sit jotain ½ tuntia kiloa kohti. Ootteko samaa mieltä?
- joulu muori
ei voi olla totta kirjoitti:
Meidän uunin paistomittari ei toiminutkaan, en saanut siihen ohjelmoitua mitään lämpöitilaa! Se valo vaan alkoi vilkkua. Sain tutulta ohjeet että eka tunti n 200 astetta ja sit jotain ½ tuntia kiloa kohti. Ootteko samaa mieltä?
125 astetta ensimmäinen kilo 1,5 tuntia ja seuraavat kilo ja tunti
joulu muori kirjoitti:
125 astetta ensimmäinen kilo 1,5 tuntia ja seuraavat kilo ja tunti
Paistan ja aina onnistunut.
- Pöhlevi
"Tohveli" se valvoo elukoineen pukkijumalalle pyhitetyn sikauhrin takia. Varo ettei rakille käy kuten Kotikadun Ilonalle, että sairastuu rasvaan!
Katti osaa olla varovaisempi.
Kaikille kaupallisille pukeille olen langettanut kirouksen! Ei tervettä päivää enää! - pettynyt
Kun maistettiin, pahaa. Pilaantunut! Palautettiin Euromarkettiin jossa pahoittelivat tapahtunutta. Saatiin tilalle juhlarulla joka paistettiin viime yönä.
Jos sekin on pilaantunut eipä jää tästä joulusta "hyvä maku suuhun"!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä313547- 1251425
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu111331- 711058
- 581041
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1871036olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26977Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38941Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.67920Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78885