Hiiri hukassa

käyttis on windows xp ja ongelma seuraavanlainen...hiiren osoitin katoaa jonnekki hamaan kaukaisuuteen näytön oikean reunan yli,tarpeeksi kun vasemmalle sitä kiskoo niin kyllä sen sieltä takaisin saa mutta muuten todella ärsyttävä ongelma...olisiko kellään vinkkejä mikä voisi olla vaivana?
51286
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaikuttaisi aivan kuin sinulla olisi käytössä virtuaalityöpöytä l. työpöydän resoluutio on isompi kuin näyttösi, jolloin joudut panoroimaan ympäri työpöytääsi näytön pienellä näkymällä. Tarkista, että näytön resoluutio on tasan sama kuin suurin suositeltu ja että kaikki näytön ja näytönohjaimen ohjaimet ovat uusimmat.

Äänestä

ota laajennettu työpöytä pois käytöstä (extended desktop), onnistunee näytönohjaimen asetuksista tai klikkaamalla työpöytää hiiren oikealla ja sieltä asetuksista, sorry en nyt muista tarkemmin ulkoa kun tuota XP:tä harvemmin enää käytän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-potteri- kirjoitti:

käyttis on windows xp ja ongelma seuraavanlainen...hiiren osoitin katoaa jonnekki hamaan kaukaisuuteen näytön oikean reunan yli,tarpeeksi kun vasemmalle sitä kiskoo niin kyllä sen sieltä takaisin saa mutta muuten todella ärsyttävä ongelma...olisiko kellään vinkkejä mikä voisi olla vaivana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu