Onko kenelläkään muulla samantapaista ihottumaa joka esiintyy yleensä vain flunssan tai strssin jälkeen? Käsissäni on ihottuma joka ei normaalisti näy mutta nyt flunssaisena taas huomaa ettei se ole mihinkään häipynyt kun tulee pieniä näppyjä sormiin. Lisäksi näissä näpyissä on sisällä jotain nestettä, joskus olen kokeillut puristaa eikä tunnu kivalta.
Ihottuma ja flunssa
2
1304
Vastaukset
- Entinen kokki, tuleva merko...
Olin kokkipuolella opiskelemassa ja niitä ilmeni aina kun olin käsitellyt tomaattia. Eli taitaa sullaki olla allergia peräinen se. Minulla nimittäin todettiin tomaattiallergia.Kerran sain nimittäin ihan kauhean allergia kohtauksen jonka pohjalta tämä allergia todettiin. Kun pääsin koulusta pois ja en ole koskenu enää tomaattiin niin ne paukamat häipy ja sormet ei ole turvonneet enää. Kuumensin neulan ja puhkoin niitä näppyjä vaikka ei sais varmaankaan, mutta niitä kutitti niin pirkuleesti, ettei sitä kutinaa saanu muuten loppumaan kuin puhkomalla.
- Outoa ihottumaa
Allergioita mulla on jonkin verran. Kissa- ja koira-allergiaa, lisäksi jonkin verran eri heinille myös. Kuitenkin stressi ja flunssa ovat semmoisia jolloin huomaan ihottuman selvästi. Olisikohan sillä jotakin tekemistä vastustuskyvyn alenemisen kanssa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811756IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597966Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut933083Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982258Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1562219Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81656- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin551103Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60793