Tämäkö muka joulu?

Yksinäinen susi

Tämä on kyllä tylsin joulu ikinä... Ei minkäänlaista fiilistä kun ei ole kunnolla edes lunta maassa!! Ei mikää enää tunnu miltään. Toista se oli lapsena, niin ne ajat vaan muuttuvat. Nytki vaan jumitan yksin sisällä, kait sitä pitää lähtee baariin jos vaikka löytäis jotain seuraa.

8

1597

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jooo....

      Olen kateellinen sulle. terveisin täältä sukujuhla-helvetistä!

      ps. lunta ei todellakaan kaivata enään.

      • kait

        sulla nyt jotain mukavaakin on....
        Olet terve...on koti...on vapaata saat levätä..
        mietippäs vaan on sitä mukavaakin ja kyllähän tää joulu pian on ohi..
        Koita nyt kumminkin piristyä jos et niin mä ainakin yritin sua piristää, ja voisit tulla meille vaikka torttu kahville...


    • momomörkö

      Minä itse valitsin, että olen joulun yksin erinäisistä syistä. Suhde ei oikein toimi, niin mitäpä sitä vieraisiin tunkemaan itteään. Eipä oo mies pistäny edes joulun toivotus viestiä, että kai tässä aletaan aika loppusuoralla olla. Ensimmäinen joulu, kun näin auringon paistavan ja maan lumettomana. Pohjosen kasvatteja kun olen. Ei tunnu joululta ja en ole joulua millään tapaa juhlinutkaan. Tämä on vain yksi yksinäinen päivä etelässä.

      • Vierasmies.

        Hyvää mieltä sinulle. Katselen telkkua, kiedon villahuovan hartioille ja ajattelen että myös joku toinen yksinään yhteisin ajatuksin tekee samaa, ehkä sinä. Se ajatus lämmittää mieltä, et ole yksin.


    • hyvä mieli

      työttömyys iskee vuodenvaihteessa,onneksi sain tyttäreni(8v.)joulukseni luokseni,tuntuu hyvältä,vaikka perhejuhla olisikin.Itsekkin pohjoisesta.Joulumieltä kaikille!

    • Just joo

      Vituttaa vaa koko homma.. hirvee siivoominen ja ruokien tekeminen ja sitten kuitenki siitä hyöty on minimaalinen kun toiset eivät kuitenkaa kunnioita toisen tekemää työtä!

      • mun piti tänään illalla tehdä kavereille kel 20.30 joulu lounas meitä piti olla syömässä 12 henkeä. kaikki olivat ilmoittaneet etteivät pääsekkään tai eivät jaksa tulla kel 18.30 mennessä ja sit äsken oma jätkä kaveri ilmoitti ettei meillä olekkaan ollut koskaan suhdetta vaik ollaan oltu "yhdessä" jo 3v. kysyn vaan voiko joulu enään enempi vituiksi mennä?
        nyt olen edelleen 2kissani kanssa yksin kotona ja juon pääni täyteen viinaa suurempaan vitutukseen ja itken tuskaani ulos. ruoka ei kelvannut kellekkään ja "oma kulta teki oharit just JOULUNA"
        et olkaa onnellisia keillä on joulu ollut. mä en sanut kun 3pakettia koko jouluna ja nekin oli vanhemmiltani. kaikki oli hyödyttömiä lahjoja eli kynttilöitä ja suklaata. edes kummit eivät muistaneet vaikka minä muistin niitä.
        todellakin kaikista paskoin juoluni koko elämässäni.


      • Tutkijattta
        kiki84 kirjoitti:

        mun piti tänään illalla tehdä kavereille kel 20.30 joulu lounas meitä piti olla syömässä 12 henkeä. kaikki olivat ilmoittaneet etteivät pääsekkään tai eivät jaksa tulla kel 18.30 mennessä ja sit äsken oma jätkä kaveri ilmoitti ettei meillä olekkaan ollut koskaan suhdetta vaik ollaan oltu "yhdessä" jo 3v. kysyn vaan voiko joulu enään enempi vituiksi mennä?
        nyt olen edelleen 2kissani kanssa yksin kotona ja juon pääni täyteen viinaa suurempaan vitutukseen ja itken tuskaani ulos. ruoka ei kelvannut kellekkään ja "oma kulta teki oharit just JOULUNA"
        et olkaa onnellisia keillä on joulu ollut. mä en sanut kun 3pakettia koko jouluna ja nekin oli vanhemmiltani. kaikki oli hyödyttömiä lahjoja eli kynttilöitä ja suklaata. edes kummit eivät muistaneet vaikka minä muistin niitä.
        todellakin kaikista paskoin juoluni koko elämässäni.

        Kiki on vapaa joten vonkaamaan


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      75
      1279
    2. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      56
      1101
    3. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      45
      1041
    4. Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."

      Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      939
    5. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      64
      850
    6. Martina ja Levin kiinteistö

      Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      840
    7. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      21
      754
    8. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      40
      737
    9. Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta

      Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi
      Tv-sarjat
      9
      705
    10. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      183
      669
    Aihe