Halflife 2 Majakka

onko jollain tietoa tästä kohdasta Halflife 2 sessa ??
Saavun majakalle rantakirpulla ja sen jälkeen ei tapahdu enää mitään. ei vihollisia eikä muutakaan. ne kolme tyyppiä vaan kököttää pihalla. Olen kokoillut pelata kentän alusta mutta sama juttu. ??
2336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kannattaa kertoa kentän nimi ja kuvailla kohta mahdollisimman tarkkaan. tarkoitatko sitä sandstraps-kentän kohtaa jossa ajetaan autolla sinne rebellien tukikohtaan? ajat sen auton siihen vasemmalla olevaan talliin kuten ne käskee.

Äänestä
  • Aja auto talliin. Kun auto on tallissa tarpeeksi syvällä, tallin ovi menee kiinni. Sitten hyppäät viereisestä ovesta pois ja kuuntelet niiden paskanjauhantaa.

    Yhtäkkiä vihulaiset hyökkää. Mene autotallin taakse aidan viereen piiloon. Odota että alus laskeutuu ja hyppää välittömästi aidanraosta aluksen sivulle ihan kiinni alukseen. Ota haulikko, ammu jokaista uloshyppäävää hindua haulikolla päähän. Ne kuolee kerrasta tai kahdesta. Revolveri käy haulikon sijasta.

    Kun alus lähtee, juokse välittömästi tallin oikealle sivulle, sieltä mistä tulit ulos. Aidan vierelle tielle laskeutuu jälleen uusi kuljetusalus. Juokse sen viereen kiinni aidan viereltä. Ei haittaa pari osumaa sen konekivääristä. Taas sama juttu, aina kun vihollinen hyppää ulos, lasautat haulisuihkun takaraivoon. Kuljetusalus nousee ja menee pois.

    Juokse autotallin taakse ja takaseinustaa pitkin valkoiseen taloon, älä välitä parista osumasta, vaan juokse pikaisesti talon taakse ja kivelle. Jälleen kaasunaamarimiehet rynnivät tulemaan sinun haulikkosi tielle. Kun alus lähtee ja kaasunaamareista ei enää korinaa kuulu, juokse torniin ihan ylös. Ammu jos on ammuttavaa. Lataa sinko, sieltä tulee vielä kuminaamoja, älä pelkää, ne on pelkkiä vertexejä rumilla tekstuureilla. Lasauttele kaikkea mikä liikkuu raivopäisenä - muista hengittää välillä! Älä välitä kavereistasi ne kun eivät katoa kuollessaan, ei ne muutenkaan auta sua. Mene torniin alakertaan, lataa aseet välissä ja mene alakertaan jonkun kaverin ohjaamana. Hän näyttää seinästä salaoven, mene sinne. Tämän jälkeen alkaa ehdottomasti paskamaisin ja turhin kenttä mitä ikinä on peleissä ollut. Vedä syvään henkeä ja rauhoitu koska kohta on luvassa nostamista ja asettelua...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-warjus kirjoitti:

onko jollain tietoa tästä kohdasta Halflife 2 sessa ??
Saavun majakalle rantakirpulla ja sen jälkeen ei tapahdu enää mitään. ei vihollisia eikä muutakaan. ne kolme tyyppiä vaan kököttää pihalla. Olen kokoillut pelata kentän alusta mutta sama juttu. ??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu