JOULU ON JUHLISTA

toivoisin ettei joulua olisi olemassakaan, on se niin riivattu juhla!
4490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mitä juhlimista on ei missään

Äänestä

Meni erinomaisesti normaalisti elellen ja oleillen.
Pari joulutorttua kyllä syöden.

Äänestä

On se tullut jo tiensä päähän, joutaa lopetettavaksi!

Äänestä

pukit hyppii pöyvilä alsti ja vetää käteen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PAHOIN kirjoitti:

toivoisin ettei joulua olisi olemassakaan, on se niin riivattu juhla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu