vatsakrampit

niin että onko ollut kovia vatsakramppeja muilla odottajilla?
mulla toisinaan meinaa vesi tulla silmistä, kun yöllä herään niihin.. ajattelin vaan että onkohan näin kovat ihan normaaleja..
5734
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kipeä alkuraskauden. Pelotti vähän, kun pelkäsin keskenmenoa. Kivut kuulemma on toisilla ihan normaalia, vaikkakin epämukavaa. Onnellista odotusta!

Äänestä

hirmukpeitä menkkamaisia vatsakramppeja ekat 2 viikoa ja siksi en tajunnutkaan että voisin olla raskaana kun luulin että menkat vaan tulossa rytinällä.

kivut oli aika kovatkin välillä,joten sama voi olla sinullakin

onnea odotukseen!

Äänestä

oon kyllä kuullut näistä vatsakivuista, mutta tosiaan yllätyin kun ovat näin kovia.. viime yönä taas valvotti..
täytyy kysyä neuvolassa vielä ja toivoa parasta

Äänestä
  • Mulla myös ihan mielettömät vatsakivut välillä..tai siis sellaiset menkkamaiset kivut, jotka kestävät n. 10 minuuttia ja häipyvät..Ajoittain jomottelee ilkeästi. Neuvolantäti ja lääkäri sanoneet moneen otteeseen, että ovat ihan normaaleja kipuja mutta jotenkin sitä pelkää, että ei voi olla, koska kivut tuntuvat niin hirveiltä. Rv 6.

    Äänestä

  • Oona kirjoitti:

    Mulla myös ihan mielettömät vatsakivut välillä..tai siis sellaiset menkkamaiset kivut, jotka kestävät n. 10 minuuttia ja häipyvät..Ajoittain jomottelee ilkeästi. Neuvolantäti ja lääkäri sanoneet moneen otteeseen, että ovat ihan normaaleja kipuja mutta jotenkin sitä pelkää, että ei voi olla, koska kivut tuntuvat niin hirveiltä. Rv 6.

    hyvä homma etten mä oo ainoo kun välillä on siis aivan mielettömät kivut mutta menee ohi.. toi yöllä valvominen vaan tosi harmittavaa... varsinkin kun on hoitsu ja aamuja on usein joten yöt jää lyhyiksi... rv5 menossa ... kai tää jossain välis helpottaa... =) onnellista odotusta kaikille!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


5+2 kirjoitti:

niin että onko ollut kovia vatsakramppeja muilla odottajilla?
mulla toisinaan meinaa vesi tulla silmistä, kun yöllä herään niihin.. ajattelin vaan että onkohan näin kovat ihan normaaleja..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu