Saakohan

tommosella 8000-10000€ budjetilla? Kattelin tossa 325i -94-95-malleja ja kiinnostuin jonkin verran. Mites jos kokeilis tota automaattilootaa, onkohan kuinka susi? Kestääkö kilometrejä? Korit näyttäisi olevan kunnossa miltei jokaisessa yksilössä, joita olen tutkiskellut. Itse en autoja lähde räpeltämään, joten mitenkäs huoltokulut ihan merkkiliikkeissä? Vastauksista olisi suuri apu! :)
6897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Euro määrällä bemun ja hyvänkin. Riippuu tietysti mallista.
Automaatti ei ole susi se miten se kestää riippuu sinusta ja aikaisemmista käyttäjistä. Itselläni -93 autmaatti eikä mitää ongelmaa ole ollut. Huoltokulut tietysti ovat jonkin verran arvokkaat koska merkkiliikken tunti hinta oil ainakin viimekesänä noin 70€ eli kannattaa itse tehdä minkä vain voi. Tietysti jos rahaa niin ettei paskalle taivu niin sitten aina vaan liikkeeseen huoltoon.
Kuitenkin suoisittelen hankintaa jos kiinnostaa, käy varsin testaamassa saman hintaluokan muita merkkejä samoilla kilometreillä ajettuja niin huomaat heti mikso BMW on kannattava valinta.

Äänestä
  • alle 25v kannattaa ostaa,vanhemmat ei kehtaa ajaa.Nettiautosta varmaan löytyy moisia romuja.Käy testaan Audi Mersu ja Volvo niin huomaat miksei kannata ostaa teinibemua vaan auto.

    Äänestä

  • olet kirjoitti:

    alle 25v kannattaa ostaa,vanhemmat ei kehtaa ajaa.Nettiautosta varmaan löytyy moisia romuja.Käy testaan Audi Mersu ja Volvo niin huomaat miksei kannata ostaa teinibemua vaan auto.

    Joku joka ei ole AUTOLLA edes ajanut.

    Äänestä

  • taas kerran kirjoitti:

    Joku joka ei ole AUTOLLA edes ajanut.

    jolla oli ennen tuontiautobuumaa Bemari.Nykyään AMG MERSU ja C5 Vette.

    Äänestä

  • sellainen kirjoitti:

    jolla oli ennen tuontiautobuumaa Bemari.Nykyään AMG MERSU ja C5 Vette.

    Tolla budjetilla saisit aivan huipun e34:n. Eli 500 sarjaa 88-95 vuosilta. Ajattomampi ulkonäkö ja hieman harvinaisempi. Hiljaisempi ja vakaampi ajettava. Ei tosi niin "mikroautomainen" ajettava. Minun mielestäni e34:n antaa rahalle pareman vastineen riippuen tietysti mitä arvostaa. Hittituote e36:sta pyydetään suhteessa aivan liikaa!

    Äänestä

Joo saa tolla hinnalla ok pelin. Tosin itse ostaisin 525-540i -93-95 tolla rahalla. On sopivan "äijäauto", mutta myös hyvän näköinen kun madaltaa.

Eikä ton hintaista kannata huoltaa merkkiliikkeessä. Jossakin tavallisessa korjaamossa. Ja jos hehkulampun vaihto kotona onnistuu, niin autoonkin pystyy tekemään monta huoltoa itse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bemarin kirjoitti:

tommosella 8000-10000€ budjetilla? Kattelin tossa 325i -94-95-malleja ja kiinnostuin jonkin verran. Mites jos kokeilis tota automaattilootaa, onkohan kuinka susi? Kestääkö kilometrejä? Korit näyttäisi olevan kunnossa miltei jokaisessa yksilössä, joita olen tutkiskellut. Itse en autoja lähde räpeltämään, joten mitenkäs huoltokulut ihan merkkiliikkeissä? Vastauksista olisi suuri apu! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu