kuormalavoja ilmaiseksi

Nonii morjes,tietääkös kukaan onko mitään paikkaa mistä saisi kuormalavoja haeuttua,rikkinäisiäkin jkl:n seudulta?

Joo ja polttopuuksi jos kiinnostaa.hymiö.
1910310
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

jos jostain aattelit peräkärrykeikan käydä pöllimässä

yllättävän kallista tuotetta firmalle , kyseessä vielä firman hinta tästä VR:n lavasta joka on mittasuhteiltaan standardi

Äänestä
  • Kauppoihin tulee pilvinpimein noita kertakäyttölavoja. Hae sieltä.

    Äänestä

  • Puuha-Pete kirjoitti:

    Kauppoihin tulee pilvinpimein noita kertakäyttölavoja. Hae sieltä.

    Kiitolinjan terminaalista eli maaliikennekeskukselta vasarakatu 8. Varmaan saisit kontillisen romulavoja pelkän kuljetuksen hinnalla pihaan asti!

    Äänestä

Kauppoihin tulee tosiaan kertakäyttölavoja melkoisesti ja ne menevät kaatopaikalle ellei joku niitä itselleen ota. Käy esim Keljon tai Palokan ostoskeskuksissa kysymässä. Kysy lupa poimia niitä jätelavalta ja vie mukanasi. Hyöty on molemminpuolinen.

Äänestä

Sieltä saat varmasti kertakäyttölavoja ilmaiseksi,ja ovat vielä tyytyväisiä, jos joku vie pois.

Äänestä
  • Jos jää, monet pokkilaiset käyttää niitä polttopuina.Katsos ei ole häävit postinkaan palkat.

    Äänestä

Ootko Palokasta, köyhä?

Äänestä
  • Hae esimerkiksi terveyskeskus Kyllön alapihalta,- takaa,- lastauslaiturin luota. Kysy kiinteistönhoitajalta ja vie mukanasi ilmaiseksi.

    Äänestä

  • Haista VITTU!

    Äänestä

niitä saa esim 20.12.2015-7.1.2016 välisenä aikana ilmaseks *****tie 9

Äänestä

Jos meinaa huonekaluja rakennella niistä, niin varmaan pitäisi olla niitä raskaita VR:n lavoja, eikä kertakäyttöisiä.

Mutta kertakäyttöisiä voi vahvistaa hieman jotta sopivat samaan käyttöön. Niistä voi tehdä sänkyjä, nojatuoleja, sohvia... kaikenlaista.

Äänestä

Vieläkö olet vailla lavoja - Palokasta löytyy sekalainen kokoelma alle 10 kpl. Muutoin menee juhannuskokkoon. Ilmoittele

Äänestä
  • Aloittaja lienee jo kuollut. Olisko jotain uudempaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Aloittaja lienee jo kuollut. Olisko jotain uudempaa?

    Ei ainakaan sulle fossiili

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Aloittaja lienee jo kuollut. Olisko jotain uudempaa?

    Olen vielä elossa, k-raudasta taisin hakea lavoja silloin.

    Äänestä

Siilit ovat alkanee heräillä jo. Täytyy hakea aladoopia niille.

Äänestä
  • Ei aladoopia siilille kun on suolaa ja se vaarallista eläimille

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Ei aladoopia siilille kun on suolaa ja se vaarallista eläimille

    Eihän siili ole eläin!

    Äänestä

  • Ryyppykaveri alkaa heräilemään 4 promillen koomasta. Täytyy aladoopia tarjota tai lihalientä kun tykkää enemmän nestemäistä ruuasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ransnam kirjoitti:

Nonii morjes,tietääkös kukaan onko mitään paikkaa mistä saisi kuormalavoja haeuttua,rikkinäisiäkin jkl:n seudulta?

Joo ja polttopuuksi jos kiinnostaa.hymiö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu