Sanokaa te, miten linkin park liittyy rockkiin??? sehän on vittu räppiä ja kaikenlisäks viel sellasta nu-metal paskaa!!! kuunnelkaa kunnon bändejä kuten Iron Maidenii tai Metallicaa!! Niis on meininkiä!!
Vastaukset 8
- Linkin Park on
vaan kokeilunhaluisempaa metallia.. Ei niin perinteistä. Kyllähän se nyt hittosoikoon rokkiin liittyy vaikka ei edustakaan mitään 80-90 luvun heviä.
Ei pidä liikaa tuomita vaikka ei ite musagenrestä mitäiskään.. - gloy
Jotain kaljamahaheviä digaat.
Onhan se tavallaan rockia... Parkin musiikit ovat yleensä aika rock/metallimaisia, ainoastaan se laulaja vetelee räppimäisesti. Eikä sitäkään aina.
- Musiikki OLI ainakin mahtavaa.
tai pitäskö sanoa "rocked" koska uhkaavasti uusi albumi vaikuttaa tulevan olemaan vähemmän rock tyylisempää kuin ne vanhat.. Samoin sanoi NIN.. joten hieman pelottaapi juu.
ja eniten vihaan tuollaisia iron maiden heppuja jotka tuomitsee kaiken muun paitsi oman musiikkinsa, siis sen mitä kuuntelee. so what jos joku tykkää muustakin. minusta olisi ainakin tylsää jos kaikki vaan kuuntelisi samaa musiikkia.
mutta tee miten lystäät morjens - Nitoja
... näitä peräkammarin poikia, joilla on sen verran ahdasta pääkopassa että pitää omaa musaansa kehua muitten musiikkimaun kustannuksella.
Olet näköjään vaivautunut kuuntelemaankin bändiä? Ja jos se ei ole mielestäsi hyvää, niin vaihda jo luojan tähden kanavaa!
Olet näköjään sen verran nähnyt vaivaa, että olet ottanut sormesi pois pyllystäsi ja kirjoittanut tänne matalaotsaista tekstiä. Ihmettelen vaan miksi?
Painu vaan sinne kammariisi ihmettelemään Iron Maidenisi suuruutta ja... kuule, jää sinne!- ndfnd
Linkin Parkin biisit on kyllä jo kulutettu aikalailla loppuun joten uutta matskua pitäisi jo lujaa saada!!
- Vit*#!
on siinä farfar ku ei osaa erottaa mikä on 80-luvun ja 2000-luvun musiikkia!!!
and Vittu,
kuuntele niitä laulun sanoja ja sitten vasta kokonaisuuden.
Toivottavasti pojat esintyvät ens kesänä täällä suomessa...- ja yksi suosituimpia
niin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131403
- 45921
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r133704- 70676
- 67626
- 53607
- 55565
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.109523Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e101485Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32478- 34477
- 5468
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 52462
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 49447
- 52413
- 42410