Tässä seurannut keskustelua ja omasta puolesta olen kyllä sitä mieltä, että kyllä on parhaasta päästä jos puhutaan musiikista.
Itse syntynyt 60luvulla ja aina oikein odotti, että koska se uusi levy tulee.
Hanhiniemen sanat on niin hyvät useimmissa biiseissä, että biisi piti kuunnella moneen kertaan ennenkuin ymmärsi sanoman.
Tossa 80-90luvulla tuli tietystikkin kuunneltua esim.AC/DC,Iron Maiden jotka on tosiaan myös parhaita.
Suomalaisista en viittinyt kuuneella kuin Hurriganesia.
Avauksen pointti on se, että monenkin elämään on kuulunut Kolmas Nainen siis bändinä, niinkuin mun.
Joku jossain vaiheessa arvosteli Pesolan sooloja.
Mun mielestä ne on hemmetin hyviä.
Monet kolmannen naisen biiseistä oli sellaisia, että piti laittaa kunnon desibelit.
Ittellekkin häätö tuli.
Noin hyviä bändejä ei Suomeen varmaan enää tule.
Ikävöimästä Itseni Yllätin
jooppis
0
895
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 751161
- 741154
- 481034
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104988- 51965
- 34737
- 49714
- 53634
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?39632Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118577