Kaija Pyörälä

Kävin toukokuussa Kaija Pyörälällä. Mikään hänen ennustuksista ei ole vielä toteutunut. Näki nykyisen elämäntilanteeni ja lasteni asiat kyllä tarkasti kohdalleen. Asioita olisi hänen ennustuksen mukaan pitänyt tapahtua jo kesä-elokuussa. Sanoi kyllä, että ajanjakso saattaa olla pidempi, kun toteutuvat. Miten teille muille on käynyt, osuiko ja paljonko aika heitti?
88510
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Minä kävin viime tammikuussa.Minullekin sanoi aikoja,muttei ole vielä toteutunut.Mielenkiinnolla odotan ja toivon et tulee toteutumaan.

Äänestä

Kävin Kaijan vastaanotolla kymmenkunta vuotta sitten. Hän lupasi minulle neljä lasta (0sa tyttöjä), pitkälle viedyt opinnot jne.

Minulla on kolme poikaa (vanhin 20v, joka oli siis jo silloin) ja kaksi nuorempaa poikaa. Ikää on 39v ja en enää hanki sitä tyttöä. Työelämässä olen ja opiskelu´ja sen verran takana, että maisteri en ole vieläkään.

Olli Kalajoen puheissa on enemmän totta. Näkee paremmin / Claudia Eve.

Äänestä
  • minulle mitään.Hänen mukaansa olisin mennyt avioon jo vuosia sitten.Vaan sinkkuna on oltu ja kun ei niitä ehdokkaita edes ole ollut.Mikään muukaan ei pitänyt paikkansa.

    Äänestä

  • Kalajoki ei tiennyt oikein tulevia,tai aika heittää, ja Pyörälä sanoi, että asiat tapahtuvat 10 vuoden sisällä - nyt mennyt 9 vuotta, eivätkä toteutuneet: vuosi aikaa toki...Ainakin aika totisesti heittää!

    Äänestä

Kävin kesällä ja perheeni kuvasi kyllä tosi tarkasti, että ihan hämmästyin ja nykyisen elämäntilanteeni.Kertoi asiat tapahtuvan 10 v sisällä ja kertoi mitä tapahtuisi jouluun mennessä. No eipä ole mitään tapahtunut : )

Äänestä
  • Kun ennustus oli kymmenenelle vuodelle - vuosi siis aikaa ! Käsitän kyllä että aika voi heittää. Mutta kylläpäs nyt heittäisi ihan loppusuoralle - tarkemmin 10 kk aikaa enää toteutua!

    Äänestä

Kävin Kaijan juttusilla noin kaksi vuotta sitten
ja täytyy sanoa, että tiesi asioistani aika paljon. Osa on jo toteutunut ja melko lailla siinä ajassa, mitä ennustikin...
Silloin en millään uskonut kaikkea, mitä hän sanoi, mutta nyt jälkeenpäin on alkanut ihan oikeasti miettimään, kuinka paljon asiat ovat menneet hänen sanojensa mukaan... Enkä ole kyllä pystynyt elämään ennustuksen mukaan, sillä asiat ovat vain tapahtuneet!

Äänestä
  • Olen käynnyt Kaijan juttusilla kahdesti. (terve uskois yhellä kertaa). Ensin vuonna -01 ja sitten -04. Lähes samat asiat sieltä lateli molemmilla kertoina. Oliskohan nyt yksi niistä toteutunut. Minulle meinas silloin, että neljä vuotta voi mennä pieleen ajallisesti...aika monta vuottahan siitä jo alkaa oleen ja yhä tässä sinkkunakin pörrätään. Ennusti lapsiakin vielä ja alan olleen mummo iässä kohta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietoa odottava kirjoitti:

Kävin toukokuussa Kaija Pyörälällä. Mikään hänen ennustuksista ei ole vielä toteutunut. Näki nykyisen elämäntilanteeni ja lasteni asiat kyllä tarkasti kohdalleen. Asioita olisi hänen ennustuksen mukaan pitänyt tapahtua jo kesä-elokuussa. Sanoi kyllä, että ajanjakso saattaa olla pidempi, kun toteutuvat. Miten teille muille on käynyt, osuiko ja paljonko aika heitti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu