ja varaosakuvastoa ostaisin omaksi tai kopioitavaksi. Vuosimalli 1987.
Lännen M213 käyttökirjaa
LännenM213
62172
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kysy suomenrakennuskoneelta,sieltä saa uusia kopioituja kirjoja. p.092766050
vastauksesta, kyselläänpä sieltä.
Länkkärimiesten luetuimpia kirjoja, ei meinaan muuta ehdi tehdä kuin varaosia tilata. Vielä noita Länkkärin raatoja vaan liikkuu markkinoilla ... ja joku onneton innostuu.
Länkkäriin tartte, kone käy ja kukkuu. Just sen takia voiskin kuvista katella millanen kone on, kun ei tartte koskaan purkaa.
mä kaivelin pyörälänkkärillä ennen ja ainakin se yksilö oli ihan kelpolaite.jarrut ja paineilmalaitteet teetti työtä.ja pikku vuotoja sai talviaikoina kilkitä. oli muuten myöskin-87 ja töissä viäläkin porissa.osaaika eläkkeellä:)
mullakin käyttöohjekirja tallessa mutta olen aikonut pitää muistona urani alusta. jos tulee kysyttävää voisin yrittää neuvoa.
Paljonko 216M -87 koneen kääntökehässä saa olla välystä kun nostelee kauhalla konetta ilmaan ja alas.
Miten kehän lääkereiden voitelu toimii ja kuinka usein.
Onko vakavaa jos konetta pyöritettäessä kuuluu hieman rahinaa kehältä päin. Mitähän kehän laakerit maksaa.
Paljonko tunteja moottorilla (volvo 6 tdi) voi ajaa ilman remonttia.
Onko puomin ratkeamiset yleisiä.
Kulutus tunnissa noin.
Tässä hieman alkua...
Kiitän jo etukäteen...