Tekee tuollaisella mitään? vuosmalli jotaa alle -90... saako mistään osia tuollaiseen vekottimeen? ja kestääkö tuol puoliautomaatti laatikko noissa? mikä kaasari noissa on vakiona? ja paljonko heppoja koneessa?
Yamaha pw 80cc
8
3698
Vastaukset
- ...vastausta
Tekeehän tuolla, ainakin siinä käytössä mihin se on suunniteltu. Lasten harjoittelupyöränä, siis. Laatikko kestää luultavasti aivan mainiosti, sillä tehoa tuossa ei hirveitä ole (4,5hv). Osia saa erittäin hyvin, sillä malli on ollut tuotannossa lähes muuttumattomana jo parikymmentä vuotta.
- crossi mies.XD
niin...ei siinä ole tehoa kuin 3,8kwh maksimi nopeus ilman mitään virityksiä tai poistoja noin 80-85km/h itselläni on ollut tuollainen vuosi-malli 91 ja kestänyt on ihan helvetin hyvin mutta ei tuolla kyllä missään kunnon radoilla mennö =)
- Jutustelija1
Lasten harjoittelupeli juu, 4,8hv ja kulkee noin 60km/h todellista.
- pw80
minä ajelen ainakii ihan radalla tonkaa omatekonen koropala ja teharii ja 32mm mikuni vakio rattaat eli 15eessä ja takaan 32
Kone kestää kyllä, mutta runko (takahäkki) ei kestä kunnon pomppimista. Meillä poika veti hyppyreistä semmosia loikkia, että takahaarukka väänty aivan luokille. Tosi hyvä pyörä ensimmäiseksi pyöräksi ennen kuin lähdetään kierroskoneiden kanssa vinguttamaan.
- pwpommittaja
itellä 2000vm ja leipasi kerran kiinni kun tuorevoitelu petti mutta otettiin tuorevoitelu pois ja porattiin pytty hyvin on kestänyt nyt viimeiset 50h
- Pwjonne
Ootko laittanu minkäänlaista koropalaa jos oot nuo mistä saa
- Jutustelija1
Pwjonne kirjoitti:
Ootko laittanu minkäänlaista koropalaa jos oot nuo mistä saa
Osta mieluummin Yamaha YZ 85 niin ei tarvitse korotella ja saat vähän tuntumaa ajoihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata401380Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981335Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l2891225- 1091095
- 191031
- 641015
- 711012
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva161009Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f176868Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju17833