Tekee tuollaisella mitään? vuosmalli jotaa alle -90... saako mistään osia tuollaiseen vekottimeen? ja kestääkö tuol puoliautomaatti laatikko noissa? mikä kaasari noissa on vakiona? ja paljonko heppoja koneessa?
Yamaha pw 80cc
Kikkis
84326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tekeehän tuolla, ainakin siinä käytössä mihin se on suunniteltu. Lasten harjoittelupyöränä, siis. Laatikko kestää luultavasti aivan mainiosti, sillä tehoa tuossa ei hirveitä ole (4,5hv). Osia saa erittäin hyvin, sillä malli on ollut tuotannossa lähes muuttumattomana jo parikymmentä vuotta.
niin...ei siinä ole tehoa kuin 3,8kwh maksimi nopeus ilman mitään virityksiä tai poistoja noin 80-85km/h itselläni on ollut tuollainen vuosi-malli 91 ja kestänyt on ihan helvetin hyvin mutta ei tuolla kyllä missään kunnon radoilla mennö =)
Lasten harjoittelupeli juu, 4,8hv ja kulkee noin 60km/h todellista.
minä ajelen ainakii ihan radalla tonkaa omatekonen koropala ja teharii ja 32mm mikuni vakio rattaat eli 15eessä ja takaan 32
Kone kestää kyllä, mutta runko (takahäkki) ei kestä kunnon pomppimista. Meillä poika veti hyppyreistä semmosia loikkia, että takahaarukka väänty aivan luokille. Tosi hyvä pyörä ensimmäiseksi pyöräksi ennen kuin lähdetään kierroskoneiden kanssa vinguttamaan.
itellä 2000vm ja leipasi kerran kiinni kun tuorevoitelu petti mutta otettiin tuorevoitelu pois ja porattiin pytty hyvin on kestänyt nyt viimeiset 50h
Ootko laittanu minkäänlaista koropalaa jos oot nuo mistä saa
Osta mieluummin Yamaha YZ 85 niin ei tarvitse korotella ja saat vähän tuntumaa ajoihin.