Avustusjärjestöjen rahankeräys

Olen osallistunut eri avustuskeräyksiin vuosien varrella, kun "maa-äiti" on näyttänyt voimiaan tuhoisin seurauksin. Pienet purot yhdistyessään tekevät suuren virran, näin myös rahankeräyksessä. Omalta kohdaltani alkaa usko horjua, että antamani pienehkö avustussumma olisi mennyt katastrofi-alueen ihmisille.
2408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

makaa katastrofirahaston tilillä ne rahat jotka kerättiin tsunamin aiheuttamaan tuhoon.

Menee tosiaan usko koko touhuun, en anna enää mihinkään rahaa.

Äänestä

Hehhe,niinhän ne aina.Afriikassa ne menee heimopääliköille,spr kuittaa isonpotin ja hilut jää muille.Siksi en anna en senttiäkään näihin hömppökeräyksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seikka saletti kirjoitti:

Olen osallistunut eri avustuskeräyksiin vuosien varrella, kun "maa-äiti" on näyttänyt voimiaan tuhoisin seurauksin. Pienet purot yhdistyessään tekevät suuren virran, näin myös rahankeräyksessä. Omalta kohdaltani alkaa usko horjua, että antamani pienehkö avustussumma olisi mennyt katastrofi-alueen ihmisille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu