Jorvista

Uutena espoolaisena olisin kiinnostunut synnytyskokemuksistanne Jorvissa. Milloin synnytit ja millainen maku jäi?
4265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Synnytin esikoiseni Jorvissa 2004 ja oma mielipiteeni oli että kauhea paikka, ei enään koskaan uudelleen. Nyt toisen pojan synnytin Kättärillä 3kk sitten ja sinne menen synnyttämään ehdottomasti jatkossakin. Tämä asia on niin tapauskohtainen minulla tuli pahat vauriot Jorvissa eikä kättärillä mitään ja kätilö oli toisella kerralla aivan fantastinen ihminen.

Äänestä

kokemus. Nyt odotan toista ja aion synnyttää JOrvissa vaikka muutankin Vantaalle kättäriä lähemmäksi. Kätilöt ja muut hoitajat oli tosi ihania. Eiköhän joka paikassa voi saana niitä hyviä tai huonoja kokemuksia mutta mulla on ainoastaan pelkkää hyvää sanottavaa JOrvista.

Äänestä

Ensimmäisen synnytin -95 Kätilöopistolla, toisen -05 Jorvissa ja sillä oli parempi kohtelu, kuin Kättärillä. Tosin aikaakin on mennyt tuosta. Ehdottomasti aion synnyttää kolmanteni Jorvissa. siellä oli todella hyvät hoitajat ja miellyttävä olla!

Äänestä
  • että löytyy teitä tyytyväisiäkin =) Alkoi jo hirvittää koko synnytys... =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

Uutena espoolaisena olisin kiinnostunut synnytyskokemuksistanne Jorvissa. Milloin synnytit ja millainen maku jäi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu