ONKO NÄÄ VOLVON VIAT TOSIA??

EI RUTTO KU EI TIEDÄ MIHIN NÄISTÄ USKOIS KU ON NETIN KESKUSTELUISSA NÄÄ....OLEN VAIHTAMASSA VOLVOON, MIETIN VIELÄ ET S40 VAI S60??!!!
ON PUHUTTU ET 50 MALLI ON IHAN PASKA MUT ONKO SEKIN KATEELLISTEN PANETTELUA....OTTAA NYT SELVÄÄ, MUT HEI IHAN OIKEESTI.
KANNATTAAKO TOYOTAA VAIHTAA VOLVOON??
TOYOTASSAKIN ON LAATU LASKENUT, VALITETTAVASTI!!
82933
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos faijaa kuuntelee

Äänestä

Oli jonkin verran lastentautia, lähinnä sähköissä, mutta myös korin sovituksissa. Nyttemmin tilanne on parantunut.
Noista vaihtoehdoista valitsisin ehdottomasti S60:n, hinta-taso vuoden parin vanhoilla on kokolailla sama. Mutta S60 on kuitenkin oikea volvo, eikä fordin alustalle tehty.
Sitten asiaan, kannattaako toyota vaihtaa volvoon. Tämähän on makuasia, mistä haluaa maksaa. Ongelmiahan voi olla molemmissa, mutta jos uudesta autosta puhutaan, niin toyotalla on pidempi takuu, sekä parempi jälleenmyynti arvo. Uuden volvon kanssa voi varautua noin 13-20:nen tuhannen arvonpudotukseen parissa vuodessa.
Ja jos huolettomuutta ajatellaan, niin japanin edustaja vetää pidemmän korren. Mutta kun mukaan sotketaan ajettavuus, ergonomia, moottori, ehkä jopa status...

Äänestä

kannata vaihtaa tojotaa volvoon. sen enempää kuin mersuun tai bemariinkaan. senhän nyt ymmärtää jokainen premiumautoja arvostava. ei me haluta mitään asuntoloita ja vuokrakasarmeja naapuriimme myöskään.

Äänestä
  • Joudun ajelee pitkiä matkoja ja niin eipä ole kovin kehumista Toyota Corollan ajomukavuuksista.Niin se vaan on....täytyy vielä tutkia ja kokkeilla muitakin merkkejä!!
    Toyotan laatu on laskenut viimeisen 10 vuoden aikana. Meidänkin toyota on kasattu Turkissa, jos oikein muistan!! Ehkä täytyy kokeilla uutta Toyota corollaa ku niin kehuvat nuissa lehdissä sitä ja parempaa ajettavuutta tai sit ne on vaan kehuja....eiku kokeilemaan!!

    Äänestä

  • Ajatellut volvoon vaihtamista kirjoitti:

    Joudun ajelee pitkiä matkoja ja niin eipä ole kovin kehumista Toyota Corollan ajomukavuuksista.Niin se vaan on....täytyy vielä tutkia ja kokkeilla muitakin merkkejä!!
    Toyotan laatu on laskenut viimeisen 10 vuoden aikana. Meidänkin toyota on kasattu Turkissa, jos oikein muistan!! Ehkä täytyy kokeilla uutta Toyota corollaa ku niin kehuvat nuissa lehdissä sitä ja parempaa ajettavuutta tai sit ne on vaan kehuja....eiku kokeilemaan!!

    mainita, että naapurin 2005 mallisessa corollassa, oven tiivisteet irtoo kokonaan. vaihdekeppi on löysä kuin irtoamaisillaan oleva maitohammas, vaihteisto ulvoo kakkosella kuin vanhassa mossessa. Naapurin autolla on ajettu 60 000 km. Mutta tämä on VOLVO palsta.

    Äänestä

  • "ei me haluta mitään asuntoloita ja vuokrakasarmeja naapuriimme myöskään. "

    No miksi ihmeessä sitten yleisin näky näiden vuokrakasarmien pihoilla on juuri Toyota ?    

    Äänestä

Oma kokemus on se että hyvä toyota avensis on ihan kelpo auto mutta kyllä volvon varusteet ja ajo-ominaisuuden on ihan eriluokkaa=paremmat

t. kohta ex toyotan omista

Äänestä

meillä on volvo v50 ei ole ollut mitään vikoja.aikasemmin s40 tuli vain tarve farmarille muuten en olis vaihtanut.kateutta vaan ne toisten puheet vioista

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


AJATELLUT VOLVOON VAIHTAMISTA kirjoitti:

EI RUTTO KU EI TIEDÄ MIHIN NÄISTÄ USKOIS KU ON NETIN KESKUSTELUISSA NÄÄ....OLEN VAIHTAMASSA VOLVOON, MIETIN VIELÄ ET S40 VAI S60??!!!
ON PUHUTTU ET 50 MALLI ON IHAN PASKA MUT ONKO SEKIN KATEELLISTEN PANETTELUA....OTTAA NYT SELVÄÄ, MUT HEI IHAN OIKEESTI.
KANNATTAAKO TOYOTAA VAIHTAA VOLVOON??
TOYOTASSAKIN ON LAATU LASKENUT, VALITETTAVASTI!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu