Bubblegirl käyttää englanninkielisiä fraaseja osoittaakseen olevasa erikoinen tapaus. Hän myös tarttuu pikkuseikkoihin ihmisten viesteissä, ja väittelee turhanpäivisistä asioista muiden kanssa. Tähän on yksi selitys, se että Bubble on no-life.
Bubblegirl = No-life
dipsu-creeper
2340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hmmm... pääasia on että antaa hyvät kyydit ja että tavara on tiukka.
Englanninkieisiä fraaseja käytän, koska ne elävöittävät tekstiäni ja koska siitä on tullut tapa. Huomauttaisin, että käytän myös japania. En vain osaa kieltä kylliksi, jotta voisin lotkauttaa mitään erikoista. Kukaan ei myöskään ole kieltänyt teitä käyttämästä niitä.
Minun ei tarvitse osoittaa olevani erikoinen, kaikkihan tietävät minun olevan jo ennestäänkin.
Pikkuseikkoihin ehkä, mutta olennaisiin. Jos tartun mittättömyyksiin, olen vain pahalla päällä ja turhautuneisuuksissani härnään heikkohermoisia. Puutun asioihin muutenkin vain härnätäkseni, koska minusta on lystikästä katsella, kun ihmiset saavat raivareita kärpäsenkakan suuruisista asioista. Who's the no-life then?
Väittely taas on elämäntapa. Väittelen muuallakiin kaikenmaailman asioista, en vain tällä pahaisella foorumilla, jossa ei haastetta ole muutenkaan. viimeisin tapahtui aattona Bar Maryssä. Keskustelimme feminismistä.
Tähän on tosiaan selitys: olen aktiivinen, persoonallinen ja kuvankaunis väittelijä, joka tuo mielipiteensä esiin silloinkin kun sitä vähiten kaivataan.
*rei*