Saisiko niitä kerättyä vaikka kesäkuun 10. päiväksi Heimolinnaan kuusi kappaletta? Onko urakka vaikea? No maksan 200 euroa kappaleelta neljästäkin toukokuun 20. päivä. Tutkin tietysti sen "loimaalaisen normaalisuuden".
Normaali loimaalainen?
löytyykö hetkessä?
242034
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
helmikuuhun mennessä kaksi näytyille. Takaan, että eivät ole kaupunginvaltuuston jäseniä, viranhaltijoita, eivätkä nousukkaita yrittäjiä. Vastaa pian pliisi..
Normaali loimaalainen nuori tuli vastaani paikallisessa yökerhossa eräänä sunnuntaina. Blondi, joka kauniisti pyysi minua siirtymään pois paikaltaan sanoilla "painu vittuun!" Tämä oli siis tervehdys, en ole häntä koskaan ennen nähnytkään. Ei hänelle tullut mieleenkään ystävällisesti sanoa, että paikka on varattu, voitko siirtyä. Olisin kyllä siirtynyt kauniimmallakin kielellä. Tosin siirryin nytkin, mutta mietin itsekseni, miten älyttömän epäkohtelias hän oli. Halveksin häntä ja nauroin hänelle. Miten nuoretkin naiset ovat nykyään haastamassa riitaa joka vastaantulijan kanssa aivan syyttä?! Luultavasti hän on myös juntti, rasisti, pienessä piirissä pyörivä, suvaitsematon ja itseään täynnä. Tämä kuvaus kun sopii aika moneen loimaalaiseen. =D
Otan osaa...Itse asuin Loimaalla hiukan yli parikymppiseksi, enkä ikinä ole tuollaista kohtelua saanut. En yleensäkään ymmärrä mikä tän koko ketjun pointti on? Mikä on "normaali" loimaalainen?
Katso minkä kaupungin tai kunnan keskustelupalstaa tahansa, niin kaikissa on kirjoitukset samanlaisia. Miksi tosiaan ei voi tuoda mitään hyviä asoita esille? Joka paikassa on niin hyviä kuin huonojakin puolia. Itse en ole loimaalainen - tulipa vain vierailtua täälläkin.
niitä löytyy. Koittakaa ymmärtää, että loimaalaiset elävät vielä pärevalkee kulttuurissa.
"Jutellaan" vähän loimaalaisuudesta. Takaan sen olevan sulle opiksi ja tiedät mitä normaali loimaalaisuus on! Sano vain paikka ja aika?
Juurikin näin, heti ollaan vetämässä turpaan..sitä kai tuo "juttelu" tarkoitti.
Saisiko niitä kerättyä vaikka kesäkuun 10. päiväksi Heimolinnaan kuusi kappaletta? Onko urakka vaikea? No maksan 200 euroa kappaleelta neljästäkin toukokuun 20. päivä. Tutkin tietysti sen "loimaalaisen normaalisuuden".
mölöjä mukaan niin saan listiä teidät kaikki. Toivoo ikänsä loimaalla asunut.
Tämä ominaisuus on juuri yksi perusloimaalaisuuden ilmentymä. Väkivalta laitetaan peliin, kun ymmärrys loppuu. Ei euronkaan arvoinen yksilö...
Sovitaan helmikuun neljäs rautatieaseman edessä klo. 20 Tulet sit kans, saat ottaa kaverinkin mukaan. Minä tulen yksin. Odotan jo kivaa juttutuokiota.
olen kiihdyksissäni
Aika outoja ovat.Tunne vammaisia ainakin ne miehet joita tunnen.Ollaan pettämässä avovaimoa heti kun sopiva paikka löytyy.
... Loimaalla niin kuin muuallakin
ota stressiä siitä. Kyllä touhu on muualla ihan samanlaista.
Onko yhtään lähellekään löytynyt?
Esson pihaan tänään klo 16
Me vedetään suo kunnolla perässä ja näytetää koko LOimAA sulle KERallA saatana HINtTI!
Ymmärrän, että kokoomusisien pojat voivat isin kanssa huonosti, kun on niin paljon mietittävää ja pitää ehtiä rosvota rahaa ja toisten asioita itselleen.
TAINNUT PERUSKOULU JÄÄDÄ VÄHÄN KESKEN UHOOJALTA!
LUKIHÄIRIÖ MUITTEN ONGELMIEN LISÄKSI?
Oletko pysynyt budjetissa ja aikataulussasi?
Normaali loimaalainen on Prättäkitti. Rahat tänne!
Vieläkö poliisi jakaa sitä lasoilia?
Saatko itsesi lisäksi paikalle muita?