Aika jännä juttu

aina kun tapaa mukavan kainuulaisen tyypin, joko hän itse tai ainakin vanhemmat ovat sotkamolaisia. Terveisin muualta tullut. Menestyvistä yrittäjistäkin iso osa on sotkamolaissyntyisiä. Jotenkin tuntuu, että kaikki muut vaan valittavat, sotkamolaiset tekevät.
2687
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sotkamossa riittää. niin kuin tämä eläinetnkasvattaja, joka lihottaa vasikat lapissa. Hoi hoi. Ja me maksetaan se hulluus.

Äänestä
  • tehän te täällä sen tiedätte nämä muitten huulluudet mikäpä siinä..taidatte vain itse olla kateellisia kun itse ette ole tajunneet moista asiaa??siis tämä vasikka sydemiä tarkoitan onko siinä jotain pahaa jos toinen menestyy ja toinen ei??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


täällä kainuussa kirjoitti:

aina kun tapaa mukavan kainuulaisen tyypin, joko hän itse tai ainakin vanhemmat ovat sotkamolaisia. Terveisin muualta tullut. Menestyvistä yrittäjistäkin iso osa on sotkamolaissyntyisiä. Jotenkin tuntuu, että kaikki muut vaan valittavat, sotkamolaiset tekevät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu