Hei. Olisiko 17-vuotiaan mahdollista lähteä kesällä n. kuukaudeksi vapaaehtoistöihin auttamaan pääsääntöisesti merikilpikonnia? Mistähän kannattaa kysellä?
Kiitos!
Ulkomaille...
5
668
Vastaukset
- edellytetään
Käsittääkseni ainakin kansainvälisille työleireille pitäisi olla 18 vuotta täyttänyt. Lisätietoja löytyy mm. maailmalle.netistä, josta linkkejä:
http://www.maailmalle.net/Resource.phx/maailmalle/kokemusta/vapaaehtoistyojaleiritlinkit.htx - on ihan hyvä kohde,
mutta lähde mieluummin auttamaan ihmisiä! Jos ihmiskunnan kehitys jatkuu tähän malliin, niin kohta ei ihan varmasti ole merikilpikonnia, vaikka sinä niitä siellä auttelisitkin.
- jos uakaltaa
olla realisti ja ajatella, että jos niitä ihmisiä ei auta niin eipä ole niitäkään kohta..
- tuokin...
jos uakaltaa kirjoitti:
olla realisti ja ajatella, että jos niitä ihmisiä ei auta niin eipä ole niitäkään kohta..
Mutta kuitenkin luulen, että ihminen tuhoaa koko pallon mennessään, ja ne merikilpikonnat ei ainakaan ole niitä, jotka siitä selviää.
- rupeltaja
Cimolla tuolla järjestöllä on kilpparisairaala. En tiedä tarkemmin mitä kilppareita ovat? Tosiaan vasta ensi vuonna pääset mukaan ikäsi puolesta, mutta käytä tuo vuosi hyödyksesi ja etsi itsellesi jokin ei kaupallinen järjestö joka ei tuota voittoa jonka kautta voit lähteä vapaaehtoistyöhön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432779SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis582235Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781929Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis641569- 1401512
- 601054
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7908Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön204830- 37738