ostaa voyageria vai onko noissa paljon vikoja uutta meinasin.meinaan on vaikea löytää auto johon mahtuu 7hölöä.eikä sitä paljonviitisi korjaamolla pitää.onko kalliit huollot.
uskaltaako
ostamassa
81452
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
kyl voyager on hyvä auto mut pitää olla kyllä paksu lompakkokin.se ei ole semmonen auto jolla vaan ajetaan ja tankataan.vaatii säännöllistä huoltoakin ja se on kallista.jos leviää sit puhutaan jo nelinumeroisista luvuista:).mut vojalla on kyl mahtava ajaa.jäät koukkuun jos kokeilet:)
Mulla on ollut jo neljättä vuotta -96 T&C (grand voikku) 3.8 V6. Ei ole pahaa sanottavaa, vaikka kärry on vieläpä käytetty tuontiauto saksasta.
Huollot eivät nyt niin kalliita ole, samaa tasoa kuin muissakin peleissä. Viimeksi uusi pakoputki, raidetangon nivelet, pyöränsuuntaus, pakokaasutesti ja katsastus kustansi 480 eur paikallisessa huoltamossa töineen ja osineen.
Tätä edellinen huolto oli öljynvaihto, maksaa vissiin saman automerkistä riippumatta. Vuosi sitten vaihdettiin takajarrukengät ja -sylinterit. Maksoi kaikkiaan jotain 200-300 eur.
Jos pitää saada 7 hemmoa kyytiin, vaihtoehdot ovat vähissa. Muista isoista tila-autoista olen kuullut pelottavia juttuja, paljon pahempia kuin voikuista puhutaan.
Kaikenmaailmat scenicit ja zafirat eivät muuten vastaa täysikokoista tila-autoa.
Automaattilaatikoissa ollut paljon ongelmia.
tosi tyytyväinen,parin kuukauden ajon jälkeen.varaosat aika tyyriitä alkuperäisinä.mutta niinhän muihinkin.tarvikkeena kohtalaisen niukasti löytyy osia.
uutta olen ajatellu.
tohtii,luulin että tarkoitit käytettyä.
Lista isoista vioista:
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/4–5-vuotiaat autot/1135218708478
Uusissahan on takuu!
Kaveri on ajanut uudellaan n. 80 tkm eikä ole ollut vikaa, tietysti huollattanut säännöllisesti.
Oma -98 tuonti-Voja ei ole jättänyt tien päälle, huoltoa ja korjausta niinkuin muissakin merkeissä.
Vaimo on erittäin tyytyväinen eikä suostunut vaihtamaan kun tarjottiin -04 Zafiraa ("me tarvitaan isoa autoa eikä tuollaista mukatila-autoa").