Kaykaapa lukemassa eilen aloitettu mielenkiintoinen keskustelu "Syntisen vanhurskauttaminen" taalla:
http://groups.msn.com/keskusteluavanhoillislestadiolaisuudesta
Se loytyy osiosta Opillisia teksteja.
http://groups.msn.com/keskusteluavanhoillislestadiolaisuudesta
Se loytyy osiosta Opillisia teksteja.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Menevät tuollaiset jutut pahasti ohi omasta ammattiosaamisestani. Jätän mieluusti vanhurskauttamisesta keskustelemisen niille, jotka hallitsevat k.o. toimenpiteen teon suvereenisti.
Enkä muutoinkaan käy mielelläni Microsoft-kytkentäisillä palstoilla.
Kyllä minulle riittävät tänne survotut keskustelut. Jos mainitsemasi keskustelu olisi jotenkin mielenkiintoinen tai tärkeä, olisi se varmsti sijoitettu tälle foorumille, josta jokainen voi sen vaivatta lukea.
en mene!
tuollaiselle "vain me" harhapalstalle? Kiitos ei.
Mopin palstalla on juuri julistauduttu irti vain me -opista ja kaikista raamatunvastaisista harhaopeista ja palattu mm. oppi-isamme Lutherin viitoittamalle tielle, joka oppi puolestaan perustuu itsensa Herran Jeesuksen... jne.
Jotenka nythan sinne sopii vilkaista!
Näkyy olevan palsta, jossa eivät uusesikoiset mellasta. Kannattaa kaikkien lukea!