uusia perheitä koko ajan, miten rahat riittää kun elatusmaksuja pitää maksella exille? Vai onko se sitä teidän tarjoamaa luxusta, mihin nämä köyhät luuserit ei pysty? Mites omat tarpeet, saako ne tyydytettyä ollenkaan?
Tiedän paljon paperimiehiä, joilla on useimman kanssa kokeilu perheen perustamista.
Tiedän paljon paperimiehiä, joilla on useimman kanssa kokeilu perheen perustamista.
Vastaukset 38
Vanhimmat
johtuu siitä kun storan miehillä vaan nyt on niin kova vienti. Toinen toistaan kauniimpaa ja fiksumpaa ladya tyrkyttää koko ajan itseään näille Alfauroksille, niin eihän niitä nyt mitenkään terve uros pysty vastustamaan.
Ja niinhän siinä sitten käy että luonto hoitaa loput. Onhan leijonakuninkaillakin pentuja lauman kaikkien naaraiden kanssa.
En menis vertaamaan storaäijiä leijonakuninkaisiin....vuoden parhaan vitsin väänsit!
naurut!!! :))))
Totta , nauroin minäkin.Entisenä vaimona.
Ne kuule on NIIN taukkeja, ettei niiden kanssa viitti elää. Yks ja toinen sen kerta toisensa jälkeen huomaa. Kait olet niiden juttuja
tälläkin palstalla lukenut!
Ne kun luulevat, että raha ja älykkyys ja fiksuus on sama asia.
Olen tarkkaan katsonut, etten niihin paperipäihin ole enään haksahtanut.
Nyt sanon, että vaimooo hyvän päätöksen teit! Huomasithan sinäkin sen , että rahalla ei kaikkea saa. Itse edustan ammattikuntaa terveempää, ehkä meidän suuntaan katselet,paitsi meitä ei kyllä ole montaakaan, mutta ehkä laadukkaampaa.Winks
Kyllä noi teidän jutut ovat sitten alhaisia, siis todellakin. Minäkin alennun kirjoittamaan tommosen otsikon, ihan sen vuoksi kun astuin alas teidän henkiselle tasollenne. Paperitehtaan miehet/naiset ovat ihmisiä, siinä missä tekin ja jos joku avioliitto on mennyt nurin, niin eikö se olisi pitänyt käsitellä jossain muualla kuin täällä. Kunnianloukkauksesta voivat storalaiset teitä syyttää. Tunnen yhdenkin kaverin ja olen todella pahoillani teidän yleistämisestä, jos joku tuon ammattikunnanedustaja on tehnyt samanlaisia virheitä ja erheitä kuin nykyään tämän päivän Suomessa joka ammattikuntaan kuuluva ihminen. Kateus ja katkeruus, siinä on tietenkin nieleksimistä. Mutta siltikin älkää kaikkia ihmisiä kyseenalaistako storallakaan.
Itkettämään? No voi voi lyö hynttyyt yhteen sen kanssa jos se niin pahoillaan olis, kato lohduttasit sitä kaveria taiat itekin olla kaveri. olette kato taas kavereita. Sano sille vaikka api maai freeend ja se varmaan vastaa sulle jartsu maa freend. sit käytte vaikka saunassa ja huomenna istutte heh heh jos pystytte ni vaikka nesteellä kimpassa, vaikka kaivatte nenää kun muita siel vahditte. eiks juu
Se on kyl totta et nää storan paskiaiset on helvetin uteliaita. Olen joskus ollu tehtaalla komennushommissa, niin siellä nää omat miehet ei muuta tee ku tuijottaa ku vähä-älyiset paviaanit. Varmaan miettii kuumeisesti, ettei tuo perkele vaan tienaa enemmänku mie!
Sama se on kaupungilla, storalaisen tunnistaa tuijottamisesta ja hermostuneesta pälyilystä. Taitavat leijonakuninkaat reviiriänsä vahtia:)
Ei kaikki naisetkaan halua välttämättä miestä riesakseen- ei vaikka olisi Storan korkeita palkkoja nauttiva. Aika usein nainen haluaa vain säännöllistä ja kunnollista seksiä ja mikälijos sieltä tehtaalta sellaista ektraa on tarjolla, niin mikä ettei....Se, että mies on sitoutunut, ei ole mitään merkitystä, jollei nainen aiokaan sitoutua. Erityisen selvää on silloin, jos meis on hyvä seksissä, mutta tyhmä muuten.
Kirjoituksesi on ihan tasoisesi (olethan melko varmasti sellainen Storalisen muija).Olet muija, joka varsin hyvin tietää(niin kuin koko kaupunki)miten"hyvä miehesi" käy vieraissa? Jatka vain samaan tyyliin !
Vai oikein kunnianloukkaus! Kenen ja mikä kunnia?
ruhamuhabuha..Ampukaa sossupellet itsenne.
vai eikö väite perheen perustamisesta pidä paikkaansa? Tuohan on ihan faktaa ja niitä tavallisia juttuja, tavallisista ihmisistä, eikö vaan?
Ei kannattais tulla tänne kuitenkaan naureskelemaan vähempiosaisille ja kehumaan omaa palkkaansa, koska se ei ainakaan vaikuta kovin tavalliselta?
päähäs, köyhä.
Olen jo pitkään katsellut näitä juttuja ja todennut suuren osan kirjoittajista olevan aika katkeraa sakkia, idiootteja suorastaan(sorrun minäkin epätavallisuuteen, tavallisesti en juuri muita arvostele)!!.
Nyt nimenomaan tarkoittaen juttuja storalaisista. Satun tuntemaan sieltä porukkaa, eikä ihan tyhmää sakkia olekkaan, eivätkä edes uusperheellisiä, kuten joku täällä väitti - että ovat muka kovia perustamaan uusperheitä.
Kateus ja katkeruus siellä nyt ääniä kirvoittaa, ne ihmiset paapreitehtaalla ovat palkkansa ansainneet!! Katuja mittaamallakko sitä täpäkkää pistäis ilmestyä? Tunnen porukkaa joilla on todella korkea koulutus ja koko ajan ovat siinä sivussa töitä tehneet ja perheensä pitäneet. Aivan turhaa valitusta joiltakin henkisesti vioittuneilta yksilöiltä.
täällä on aivan turhaan! Tiesitkö sitä marttyyri ja teeskentelijä?
selvisi miksi Imatralla kyylätään vastaatulijoita niin että meinaa leuka pudota. Mites naaraspuoliset kyylääjät? Mitä ne vahtii?
Storan idiooteilla riittää piparia tässä kaupungissa loputtomiin, koska imatralaiset nuoret naiset on varmaan tyhmimpiä (pissikset) koko maassa. Toiseksi, niiden vanhemmat on ollu storalla töissä ja ne on opetettu siihen että vain raha ja tavara merkkaa.
Koita siinä sitte pienituloinen kilpailla näiden kanssa muilla avuilla.
Onneksi kaupunki on pullolaan mukavia miehiä, jotka eivät ole ahneita,tyhmiä, valehtelevia Storalaisia. Ja mikä on hyvätuloinen? Joillakin on omaisuutta ja sellainen tausta, että tavalliset tehtaan duunarit kalpenevat. Kaikki eivät vain puhu vain rahasta. Oikea mies osaa hemmotella naista eikä ole moukkamainen. Storan miehellä SAATTAA olla rahaa, mutta se ei merkitse mitään, jo kaikki muu puuttuu. Ahneita ja itsekkäitä (ja usein melko tyhmiä)kun ovat.
eivät tee edes mitään palkkansa eteen. Käytiin kerran koulun kanssa tutustumassa tehtaaseen. Yksi työntekijä oli näiden koneiden lähettyvillä, meidät huomattuaan juoksi kaljapullo käsissään karkuun johonkin koppiin.
Just! Niinhän se menee.Itse en ole vielä samaa asiaa huomannut, mutta 17 vuotta vasta alalla.
Voi lapsi parka. Minusta tuntuu, ettet ole tehtaalla koskaan käynytkään. Sinua ottaa päähän, kun et viimekesänä päässyt Storalle 3 viikoksi haravoimaan vaikka olit jo täyttänyt 16v ja nyt sitten kerrot noita satuja täällä.
Jos joku olisi tehtaalla kaljapullo kädessä niin olisi aika varma lopputili tiedossa. Tehtaalla on 0 promille raja. On tietysti mahdollista, että kyseessä olisi ollut 1 olut pullo, mutta niitäkään ei tehtaalla taida enää olla.
Kannattaa sitten miettiä myös, että maksaako yksikään työn antaja palkkaa tekemättömästä työstä? Ei todellakaan ainakaan tänä päivänä.
Tehtaalla työskentelevät ihmiset on aloillansa huippu osaajia. Tämä on täysi fakta. Ei tehdas pyöri jos ei sitä joku pyöritä.
vastaan kuule sulle että 2,2 ja promilleja vai 0 raja ota kuule se mittari sieltä kaapistas johon itekin puhaltelet ja ota se töihin mukaan ni siinä sulle nollaa
Mitäs helvettiä tuo tarkoitti?
kaljapullo käsissään juossut tyyppi olisi ollut humalassa ja sulle 17v alalla olleelle, saatoit olla just silloin 6pv.n vapailla, joten ei kai sinulla mitään laserkatsetta kuitenkaan ole? Vai oletko teräsmies?
Onneksi nykyisin tehtaalla on vain älykkäitä ja erikisen hyviä työntekijöitä. Muistetaan vain ajat, jollin sinne meni työhän ihmiset, joita ei muualle huolittu. Kun vielä saataisiin se keskinäinen katkeruus ja kateus pois, niin vot, vot Storaiset.
Tarkkoja kun ollaan niin Ruokalaissa 1-olutta löytyy.
Kovin tunnutte olevan katkeria. Miten jaksatte pyörittää koko ajan tätä samaa. Nilloin paperimiehet hankkii liikaa. Molloin ryyppää arkipäivänä ja vaikka mitä. Itse olen tehnyt katkeamatonta vuorotyötä yli 20 vuotta. Ollut juhlapyhät työssä silloin, kun muut juhlii. Miksi olette katkeria. Korvaavat vapaat joutuu pitämäänm silloin, kun muut ovat työssä. Sitten arkena, kun vuorotyöläinen istuu vaikka ulkoilmassa kännissä, niin ihmetellään, että onkohan tuokin juoppo, kun arkipäivänä istuu humalassa. Siis ihmettelen, kuka näitä juttuja pyörittää jatkuvasti. Milloin on vuorossa mustalaiset, milloin sossun asiakkaat milloin hoitsut, kommunistit ja homot. Huh huh. Ite lähen ainakii liikenteeseen.
uudestaan, kyllä niissäkin katkeruus paistaa läpi. Tosiasiat ovat tosiasioita, eivät katkeruutta kuules Anssi. Olet täällä niin mielelläsi aina muiden suita tukkimassa. Älä viitsi ihan oikeasti, vaan vasta sitten kun omissa teksteissäsi et syyllisty samaan.
On se kumma, jos uskaltaa kertoa faktoja heti leimaantuu katkeraksi. Huh, huh...
Kuka täällä pyörittää näitä juttuja?? Ihmiset niitä pyörittää kuules, samanlaiset kuin sinä mutta aihe saattaa olla erilainen.
Osanottoni paperimies. Itsekin vuorotyötä pienellä palkalla tekevänä naisena tiedän murheesi. en vain pienten lasten yksinhuoltajana voi istua edes arkivapailla terasseilla humalassa vaan käytän aikani lasten hyvinvointiin ja aikani vietän / joudun viettäämään lasteni kanssa. Lasten isä on useinkin uusperheen ilona eikä välitä.
Kyllä sinulla kuitenkin on kova kohtalo.
En ole paperimies, jos sitä tarkoitit. Minua näissä tämmöisissä kirjoituksissa risoo se, että työläiset haukkuu toisiaan saaduista eduista. Näin ainakin ja toinen seikka, että yleistetään. Sanotaan, että kaikki ne on.
käsi kädessä? Ja sitä en osaa sanoa miksi juuri nuo perheiden uusiopyöritykset osuu juuri storan miehille..:/
Anssi älä ota niin vakavasti, jookos?
En ota kiitos vaan, mutta tiedän monta hyvää kaveria Storalla, joihin ei nää kirjoitukset osu.
MMMMM....utta???? Onko siellä storalla sitten lainkaan ketään poikamiestä, lapsetonta, ruokomaksuihin velvoitettua...??????? Vai onko minnuu huijattu????
Satutäti
Niinpä. Löytyisipä se kunnollinen ja mukava nainen, jonka kanssa perustaa perhe ja jakaa ensolta saamat suuret rikkaudet.
Jep, olen lueskellut näitä kannanottoja täällä storalaisista ja minnuu kyrsii....Onko sinullakin jo mones uusioperhe haussa?
löytyisi....
tuu hakee =)