Lapsi on aloittanut puolisen vuotta sitten epilepsia-lääkityksen, neurotol slow on lääkkeen nimi. Samoihin aikoihin alkoi ilmetä kuolaamista, syljeneritys on siis lisääntynyt. Lääkkeen tuoteselosteessa kuitenkin kerrotaan että voi aiheuttaa suun kuivumista. Eli meillä on ihan päinvastoin!
Onkohan syynä tuo lääkitys, vai voikohan johtua jostain muusta?
Kommentoikaa, jois vain jotain kokemuksia tai tietoa on! KIitos
Onkohan syynä tuo lääkitys, vai voikohan johtua jostain muusta?
Kommentoikaa, jois vain jotain kokemuksia tai tietoa on! KIitos
Vastaukset 4
Vanhimmat
samanlaisen ilmiön Neurotol Slow'n aloitettuani; kuolasin kylläkin vain nukkuessani. Nyttemmin kuolaaminen on loppunut. Asian yhteyttä NS:ään en osaa sanoa...
Mulla ei ole ollut kuolaamista Neurotolin takia. Olen syönyt sitä reilun vuoden.
olen syönyt neurotol slowta n.4 vuotta minula on (nieleskely)syljen eritys lisääntynyt, mutta kaikkeen tottuu.
vastanneille. Luulen myös että lääke tekee tuon lisääntyneen syljenerityksen. Voihan se osittain johtua siitäkin että hampaita tulee ja lähtee, en tiedä.
Pitänee mainita seur. kerralla kun käymme neurolla.