Gears of war

Olisi tällainen kysymys että onko tuossa pelissä automaattinen tallennussyteemi? Koska aloitin tänään pelaamaan peliä enkä löydä mistään valikosta tallennusta. Joten tallettaako tuo peli automaattisesti aina kun tulee checkpoint? Ei viitsisi turhaan aloittaa peliä alusta sen takia ettei tallennus onnistu.
4260
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Checpointissa talentuu....

Äänestä
  • Kovasti :)

    Äänestä

VOisiko joku auttaa.. olen pelannut jonkun verran ja päässyt kohtaa jossa tehtävän anto on "Kill raam"
Siinä tulee sellainen tumma pahis ja kiertelee ja ampuu? miten pääsen kohdan läpi?

T.epätoivoinen

Äänestä
  • ...ainakin verrattuna muihin vastustajiin.

    Ei siinä ole oikein muuta niksiä kuin heitellä kranaatteja ja/tai ampua armottomasti RAAMia päähän aina kun lepakkoparvi kaikkoaa. Karkuun pötkiminen on myös hallittava. Aseilla ei kai ole suurempaa väliä, tärkeämpää on päähän osuminen. Lanceri ja kranaatit riittivät minulle.

    Hardcore-tasolla on menty läpi näillä eväillä. Insanea-tasolla en ole edes yrittänyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fenix. kirjoitti:

Olisi tällainen kysymys että onko tuossa pelissä automaattinen tallennussyteemi? Koska aloitin tänään pelaamaan peliä enkä löydä mistään valikosta tallennusta. Joten tallettaako tuo peli automaattisesti aina kun tulee checkpoint? Ei viitsisi turhaan aloittaa peliä alusta sen takia ettei tallennus onnistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu