Mistä mahtais löytyä minun kaloilleni kutu/karanteeni akvaario? Huuto netistä ei löytynyt mutta mahtaisko jostain muualta?
Mistä mahtais löytyä?
nellero
11401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
http://www.aqua-web.org/forum/viewforum.php?f=10&sid=b2ca9e2adf83110606fe0a8beadfa703
Ja muutenkin kannattaa tutustua tuohon keskustelupalstaan.
Mä tiedän yhden paikan missä olis useempikin allas myynnissä...
Minkäkokoista olit ajatellut???
Mulla itselläkin olis yksi mutta se on 120litranen joka olis vähä turhan iso siihen tarkotukseen ;OD
ajattelin kyllä sellaista 20-30L allasta pelkkään poikas puuhailuun, ku noi paletit nyt on saanu päähänsä lovestella..! xD
...altaan joka olis n.20-30L ja haluisin sen kanssa mah. pian koska noi..PALETIT ja mulla on nyt kaverilta lainassa 20L allas ja toinen poikue on jo käden ulottuvilla..jaaa toi lainattu allas kaipais jo omistajan luo..
Missähän päin paletit kaipaa allasta???
Noi mitä mulla olisi tiedossa saattaa kyllä kaikki olla isompia kuin 20-30l koska ovat akvaliikkeen vanhoja kala-altaita....
Ne kun on niitä myynti altaita niin ovat mitoiltaan n. 50x30x30 = 45 litraa. Pitäydytään kuitenkin tossa 40 litran minimi suosituksessa.
Ne saa taatusti edullisesti, muuten isolla Eelläkin vois löytyä kun sen Coral on ite karanteenissa remontin takia. ???
helsingistä päin
Mulla akvat Pirkanmaalla...
Mutta kysäse vaikka sieltäpäin liikkeistä olisiko niillä myydä ylimääräistä...???
huuto.netti hyvä paikka ,kirppareilla on tosi useesti pieniä altaita.....
Itsekkin ostin tuon 120l liikkeestä helmirihmoille kutualtaaksi....
Pajonkos näistä altaista pyydetään? En ole mikään keppikerjäläinen, mutta pitää silti katsoa vähän noiden pennien perään..
Itse maksoin suhtkoht siististä akvasta kansilasineen 10€ ja koko oli 120 litraa.
Mutta se tietty riippuu hieman paikasta,suhteista akvan kunnosta yms..
Mutta ei missään nimes kannata kauheita ruveta makseleen....
Ja jos ostat yksityiseltä esim huutonetistä tai jostain muualta kannattaa kyllä pyytää kuvia ja varmistaa että on ehjä..
koska monesti tuollaiset pikkuakvat ovat jollain saattaneet lojua nurkissa käyttämättömänä jo pitkään tai sitten ei??
Mutta kysy sieltä liikkeistä tai HEI nyt mä vasta hokasin tuossa linkki...
http://www.aqua-web.org/forum/viewforum.php?f=10
sähän jo tiiätkin et allas on 30L ja sillä ei oo mitää kiirettä..!!