Saddameita

myös Suomessa

Meillä Suomessammekin on omat "Saddamet", joille tulisi antaa sama "tuomio" kuin Irakin Saddamille, koska yhdistyksissä on puheenjohtajia jotka muistuttavat liian paljon yksinvaltiaita.
Ne tekevät päätöksiä omapäisesti, käyttävät asemaansa väärin, laskuttavat kuluista yhdistystä mutta eivät salli muiden tehdä sitä vaikka muillakin hallituksen jäsenillä on oikeus tehdä niin, puhuvat "potaskaa" ihmisistä joiden kuvittelevat "kaappavan" vallan häneltä, käsittävät SUURENA LOUKKAUKSENA jos esität erilaisen mielipiteen kokouksessa ja haukkuvat vastaehdokkaan muiden kuullen epäluotettavaksi koska hän on ainoa oikea pätevä henkilö.
Näin toimivat Saddamin kaltaiset puheenjohtajat.

3

317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaptah

      Saddameita on jopa presidentteinä Suomessa. Muuankin kuukuisassa "konklaavissaan" määräsi, että pankkien on rikoksilla haalittava kansalta rahat pois. Toinen Saddami julisti asiat salaisiksi vastoin voimassaolevaa lakia. Tällaisia perkeleitä meillä on pienemmissäkin piireissä riittämiin. Yhteisenä tunnusmerkkilnä kuuluminen Vapaamuurarien kansainväliseen rikollisorganisaatioon.
      Niillähän on ollut naisjaostotkin jo ainakin 10 vuotta, luultavasti enemmänkin (en viitsi tarkastaa, kirja löytyy omasta hyllystä).

    • miettiä

      Kannattaisi tätä asiaa miettiä tarkemminkin.
      Koska puheenjohtaja joka pysyy vallassa vuodesta toiseen , mitkä on ne ominaisuudet millä hän saa olla vallassa, vaikka hän ajaa liittotasolla asiaa ettei sama henkilö saa olla vallassa vuodesta toiseen, mutta itse istuu kuin tatti.
      Siinäkin on samoja piirteitä kuin Saddamissa ja muissa yksinvaltiaissa ja kuinka yksin valtiaat saavat niin suuren vallan kuin Hitleri ja ym ym vastaavat.

    • tervejärkisten toimintaa

      Saddami ei ollut tervejärkinen eikä myöskään Meidän Suomen Saddamitkaan, joten kannattaa jättää heidät omaan arvoonsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      83
      7111
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7063
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      109
      6168
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5238
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5205
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5108
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4595
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      17
      3477
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3390
    Aihe