Näin ISS palvelut

ISS palvelut irtisanoo vuorotteluvapaalla olevia työntekijöitä.Näin se välttyy maksamasta irtisanomisajan palkkoja.Tämä paskafirma pettää työntekijöitään,perkeleenmoista henkilöstöpolitiikkaa ,istukaa se "sylkky" pihalle sieltä
72816
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei muuta kun yhteyttä liittoon ja lakimiehet asialle.Kannattaa omia oikeuksiaan ajaa,toivottavasti saat liitoltasi asianajajan hoitaan asiaasi.
Kyseisen lafkan palveluja käyttävät asiakkaat,ottakaa ja tehkää tosta omat johtopäätökset ja muuttakaa sopimuksenne muualle...

Äänestä

on nylkypaskafirmoja. Täytyy olla tosi epätoimoinen, jos menee siivousfirman hommiin. Kyllä sitä muutakin löytyy ja maksavatkin paremmin.

Äänestä

En ota nyt kantaa kysymykseesi mutta tahtoisin tietää että mikä/kuka ihmeen "sylkky" ?

Äänestä
  • Maksavat mahdollisimman vähän ja työtä on paljon ja raskasta.

    Äänestä

  • unknownyyhrt kirjoitti:

    Maksavat mahdollisimman vähän ja työtä on paljon ja raskasta.

    kuten sen yhteydessä toimivalla laatutakuulla, joka värvää siivousyrittäjiä, ihan vedätystä.

    Äänestä

  • huono maine kirjoitti:

    kuten sen yhteydessä toimivalla laatutakuulla, joka värvää siivousyrittäjiä, ihan vedätystä.

    Ei Laatutakuu-yrittäjillä ole huono maine siivouksessa, heitä itse asiassa arvostetaan heidän asiakkaiden piireissä tosi hyvin, koska työt tehdään kunnolla ja asiakkaan vaatimusten mukaan. ISS:n siivoojilla on huono maine, mut sekään ei ole siivoojien vika/aiheuttama vaan ääliöt pomot. Käyttäkää nyt hyvät ihmiset sitä järkeänne ja haukkukaa niitä, joille se haukku kuuluu.!!! EI PIDÄ YHDISTÄÄ ISS:iä ja Laatutakuu-yrittäjiä, eivät työskentele samalta viivalta. Kokemuksesta sanon sen, että yrittäjä korjaa Iss:n työntekijöiden ns, "paskat". et silleen.Huuto kuuluu niille jotka sotkut aiheuttaa. Ei niille, jotka hoitavat työnsä huolella.

    Äänestä

ISS tunnusta tehneensä mitään virheitä.Siellä mennään vissiin isosti eli ei kenenkään pomon olipa pikku-tai iso pomo, niin sooloilu ei kannata, ja siitähän he rivityöntekijät just kärsivät vaikka ois kuinka inhimillinen pomo, mut kun pitää mennä tietyn säännön mukaan,niin hommathan perkules pelaa niin. Mitä isompi lafka sitä isommat ongelmat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


toimii kirjoitti:

ISS palvelut irtisanoo vuorotteluvapaalla olevia työntekijöitä.Näin se välttyy maksamasta irtisanomisajan palkkoja.Tämä paskafirma pettää työntekijöitään,perkeleenmoista henkilöstöpolitiikkaa ,istukaa se "sylkky" pihalle sieltä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu