Tietääkö kukaan kuka on abc-asemalla mm. vartiana oleva pitkä mies? Hiukset ovat päältä vaaleet ja alta tummat. Semmonen nuori mies. Aikas nalle-karhun näköinen, ihan suloinen. Joku mainitsi nimeks Tommi., Tietääks kukaan siitä mitään? Olis kiva tutustua paremmin.. hmm.. :)
Kukahan se on..
minä vain yksi..
132689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kyllä tämä kyseinen vartija on nimeltään Tommi.Tulee Leppävirralta ja SEURUSTELEE!..joten...turha varmaan selittää enempää.
Leppävirtalaisten miesten tuntomerkit ovat iso punainen pyöreä naama varustettuna väärälippaisella päähineellä ja paksulla punaisella niskalla ja alla kolisee vanha bemari sumuvalot päällä.
olla et kyse on samasta tyypistä. Mutta ei aina voi mitään. On vain nalle-karhun oloinen suloinen aikasen nuori mies ilmeisesti käsittääkseni. :) Hänellä on sitten onnekas tyttö.
Vartija = järjen jättiläinen.
tarkottaen mitä tuolla ?
Kun et osaa liikkua näillä sivuilla edestakaisin, niin kerrataampa viela: "Vartija = järjen jättiläinen." Näin helppoa se on. Ettet sitten satu olemaan vartija?
olet viisas kun SINÄ osaat liikkua edestakaisin näillä sivuilla, kerro nyt ihmeessä muillekin miten se tapahtuu? Oi sinä suuri järjen jättiläinen!!!
Määkin tahtoisin tietää et miten se toimii kun en vieläkään tajua vaikka piti? Autatko? järjenjättiläinen?
Se voi olla Pasikin. Pasilla on tummat/vaaleat hiukset kun taas Tommilla on tummaa ja punaista hiuksissa. Molemmat ovat leppävirralta ja molemmat ovat hongankolistajia
kyllä se vaan taitaa tommi olla. Tosin kuulin et aika nuori mies mut kyllä on ihan nalle-karhu. Ai kun sitä sais hyvänä pittää.;)Kyllä silmä lepää siinä miehessä ja on totta et on pitkä mies. Saa kattoo ylös pää kenollaan. melkein niskat taittuu.. :)
jos toi tommi joskus on vapaa niin ilmottakaa nyt mullekkin sitten :) Kyllä kerrassaan suloinen mies :) nam :)
tiedän hänet,hän on minun serkkuni poikaystävä....
varmasti tuntee tyypin. Mä vain tiiän pikkasen siitä jotain. Harmi kun on varattu. Mä en halua rikkoa sen suhdetta tai muuta, en ole semmonen ihminen, mut olis kiva kyllä jos herralla ei ole suhdetta. Onnekas on se tyttö joka tommin kans on. :) Mä sitten vaan kattelen sitä silmän iloks kun muutakaan ei voi. ja kait se tommikin hmm.. enpä sanokkaan.. hihihi:)