Kaikki, jotka on ens keväänä MAMK:iin ensi sijaisesti hakemassa, ois kiva näin etukäteen tutustua, jos joku vielä sattus samalle alalle hakemaan. Itse haen todennäköisesti Savonlinnaan matkailun ja sitten vielä liiketalouden koulutusohjelmaan.
MAMK:iin hakijat!
Ensi kevään hakija
4317
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mie aijon hakee kanssa MAMK:iin ensisijaisesti, tosin vaatetusmuotoiluun. Savonlinnaan jokatapauksessa. Toivon totisesti että pääsis sisään, vaikuttaa vaan niin siistiltä paikalta. En tunne savonlinnasta ketään ennestään.
..juttu et en tunne ketään sieltä, enkä usko et paikkakunnan pienuus tulee haittaamaan kun itse asun vielä pienemmällä paikkakunnalla. Jos ensin sattus pääsemään sisään.
Mie valitsin koulun osittain sen takia että se ei ole kauhean iso. Näemmä jotain 900 oppilasta tuolla, nykyisessä koulussa on 200. Tuppukylästä tuppukaupunkiin :D Pääsisipä vain.
Haen, mutta Mikkeliin alkavaan terveydenhoitajan koulutusohjelmaan.. Muita Mikkeliin tulijoita?