Kajaanissa pelataan tänäpäivänä parempaa kiekkoa kuin koskaan. Tänä iltana kaatui moninkertainen mestari Jukurit huikean voittoputken päätteeksi. Toiseen myös kunnioitettavaan kolmosdivaritason pallopeliin riittää panostusta, miksi jääkiekkoon ei samalla tavalla?
Hokille kannustusta!
Sarjajohtaja!
181817
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kajaanissa pelataan suorastaan käsittämättömän korkeatasoista jääkiekkoa verratuna paikkakunnan yleiseen tilaan.Jääkiekko on täällä pesäpalloseudulla muistutus kaupunkilaiskulttuurista. Tämäniltainen Jukurit-ottelu oli mahtavaa viihdettä ja vielä voitto kotiin!!
Tarkoitatko etä pitäisi saada RAHHAA helevetisti, kun on niiku harrastettu jotai lätkää voi vanha vehe !
Menkää töihin että on varaa harrastaa. Ei kuulu meille veron maksajille teidän korkeakoulut.
Tämä urheilulla kuppaaminen pitää saada loppumaan.
vehe ku vehe!
nekin rahat kulttuuriin ja teatterin toimintaan!!! Vai eikö?
Ei tarvitse erikseen laittaa teatteriin kun se jääkiekko on jo täyttä teatteria. Tarkoitushan siinä on hölyn pölyllä huijata valtion kuntien ja kaupunkien verorahat ja saada pönäkkä asema muutamille mahakkaille urheilujohtajille.
Siinä se kansan kakku kasvaa kun niille tappelijoille rakennellaan kalliita kasvatuslaitoksia.
Meno on vain sitä että vaikka mökissä ei ole kunnon rappusia niin loisto auto pitää pihassa olla (JÄÄHALLI), tämä sopii jääkiekkon merkitykseen yleisesti kajaanilaisille veronmaksajalle.
panostaa MENESTYVÄÄN urheilutoimintaan, kuten naapurissa. Räpyläkylä Sotkamo on saanut paljon positiivista julkisuutta ym. aikaan menestyvän urheiluseuran kautta. Rahaa tungetaan paljon turhempaankin.
Pohdittavaksi, mitä tehdä sillä positiivisella julkisuudella? Tosi on että persaukinen seura joka paloi lahjakkaasti sopupeleistä, toisinsanoen HUIJASIVAT hölmöläisten rahat. Sekö on sitä positiivista julkisuutta johon pitää yhteiset veromarkat tuhlata. Arvelenpa että olisi parempaakin käyttöä.
samaa mieltä.Tyhmiltä rahat pois ottivat,ja edelleen ottavat.
Pitäisikö mennä hurraamaan kurkku suorana, kun vieraalta paikkakunnalta tulevat pelaavat keskenään. Ei kiitos. Ennen vaikka Tarmon peleihin.
hais vidy! Mene ja pysy.
peleihin ihan rauhasaa, jalkapallo kulttuuri loppui silloin kun vimpelin kenttä rakennettiin
70-luvulle jämähtänyt telaketjukommunisti höpisee.
Juuri näin siinä aina käy. Rakennetaan vaan mummojen hoito ja eläkerahat uhraten SUUR JÄÄHALLI kajaaniin niin saadaan tuokin itikan aivoisten touhu loppumaan.
suurhallia? Nykyisiä oloja kylläkin voisi kohentaa. Jääkiekon tukeminen vaikkapa pääsylipun ostamalla ei vie mummoilta eläkkeitä tai hoitoa, pakolaiset ja teatterit sen sijaan vie ja vieläpä paljosta muustakin.
Kyllä Kajaaniin tarvitaan 10 000 katsojan jäähalli tyyliin Madison Square Garden, NY.
on helvetin rikas seura, mutta ei sen pitemmälle ole ikinä päässyt
Ihmeen vähän tällä hetkellä Hokilla on katsojia kotipeleissä. Syynä voisi olla mestiksen vaatimattomin halli. Toivottavasti Hokki sijoittuisi tänä vuonna kolmen joukkoon. En usko, että Hokilla tulee olemaan edes mahdollisuuksia liigaan pitkään aikaan. Toivottavasti joskus 2020-luvulla sitten. Toivottavasti liigapomot älyävät avata liigan jossain vaiheessa, muuten mestis kuolee pian.
edes voittaa mestistä, SM-liiga liian kallis Kajaanille, Kärpät hyötyy, onhan Hokki Kärppien avustusjoukkue