turkulaisilla kaikki vinsallaan?
Tuntuu silta kun lukee palstaanne.
Tuntuu silta kun lukee palstaanne.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tämä nyt sattuu olemaan Turun kaupungin palstan sulkemisen jälkeen sieltä tänne siiryneiden rasistihäiriköiden vallassa. Siinä kaikki.
Heitä ei ole monta, mutta he ovat sitäkin äänekkäämpiä. Toinen syy on nämä Turku-vihaajat ja muut turkulaisille provoilevat henkilöt.
Myös sinun kaltaisesi surkeaakin surkeammalla kirjoitustaidolla varustetut henkilöt, jotka vielä kysyvät tyhmiä asioita. Eikä sillä, ei minunkaan tekstini täydellistä ole nähnyt, mutta jotain rajaa.
k-kirjain puuttui välistä!!!
Ole huoleti...mitä rajaa muka sun kirjotukses on?
Olet kirjoittajana aivan oikeassa.
tuskinpa on
Kas, että sulle tulikin mieleen kysäistä onko kaikilla turkulaisilla........ jos pari muualta muuttanutta ylioppilaskylässä majailevaa kaupunkielämään sopeutumatonta valittaa... :(
Ovatko kaikki rovaniemeläiset ruma naamari naamallaan julkisuudessa liikkuvia?
Muulla suomella on joku ihmeen turkulaiskompleksi...
Koko muu Suomi (kirjoitetaan isolla alkukirjaimella)pilkkaa turkulaisia, onkohan niillä kaikilla kompleksi vai olisiko se sittenkin vain turkulaisilla?
on asiat hyvin, minkä takia täytyy valittaa joka asiasta? Tuntuu kuin kaikki olisi rempallaan.
Olisi kiva lukea täältä välillä iloisiakin asioita.