elämä rypee paikallaan , elämä valuu hukkaan turhassa suhteessa , elämä on valheessa elämistä , elämä on tekosyyltä maistuvilla harrastuksilla keinotekoisesti väliaikaishauskaa , elämä silti pakottaa jaksamaan ilman itsetuhoajatuksia tyyliin ... jospa huominen ????
häpi ihan paskaa uuttavuotta
taas kerran
4606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tulee.. joku kerta se voi olla parempi kuin eilinen.
on tosi tyhmää kun joku toivottaa toisille paskaa uutta vuotta olisi mielummin kirjoittamatta mitään toivottavasti ymmärtää tyhmön tekonsa!!!!!!
minkälaista elämää elää. Jos haluat elää paskoja vuosia niin niitähän sitten saat. Sehän on itsestä kiinni onko jokainen päivä samanlainen vai ei.
Toiset tykkää siitä et jokainen päivä on samanlainen. Sehän on tavallaan turvallista. Mutta toiset taas ei tyydy vain siihen vaan tekee enemmän. Tee jotain niin elämä muuttuu. Tai sitten tyydyt valittamaan.
Joo mä tiedän ton tunteen, noi saman ajatukset ovat minunkin mielessäni pyörineet/pyörivät juuri nytkin. Hyvää Uuttavuotta kuitenkin!