Hei. Nyt otan esille minua vaivaavan asian. Piikkiön nuorison. On kumma miten he saavat kenenkään puuttumatta tehdä kaikkea pahojaan. Esim lähetellä raketteja kaupan pihasta kaupan vartija edes yrittämättä puuttua asiaan. Mukana oli myös kaupan oma työntekijäpoika. Olen itse jo vanha ihminen ja en todellakaan ymmärrä miten tämä aika on muuttunut. Nuoret saavat olla miten haluavat. Tällä en syytä nuoria vaan vanhempia jotka eivät viitsi katsella lastensa perään. Miten ihmeessä tämä tilanne on päässyt näin pahaksi kenenkään puuttumatta.
Kaikesta huolimatta Hyvää Uutta Vuotta kaikille kuntalaisille.
Terv. Vaari vaan
Piikkiön nuoriso
huolestunut oikeasti
4
988
Vastaukset
- nyt muori
Kun olin nuori heiluin hippinä ja lapsenlapseni nyt ovat paljon iisimpiä ja fiksumpia,eivät taatusti uskoisi jos muori kertoisi omasta nuoruudesta.
Aika aikaa kutakin. - Hinttura
Nykynuoriso on lässyä porukkaa, eivät edes juo samal taval, ku aikonaa juotiin. Festareilki ollaa lähes selvinä!
- Aberiitta
Piikkiö vapaaksi
- Lopetavalitus
Ku tääl piikkiös ei oo mitää menomestoi, ni kai tulee aika tylsäks ja pitää kehittää oma hauskaa. V***u hankkikaa tänne jotain nuorillekki, enkä nyt tarkota mittää kirjaston laajennust!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722940
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642556- 2032210
- 731839
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91641- 1021442
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951069