vaaka

Mulla on mekaaninen vaaka eli ei näytä painoa dikitaalisesti. Miksi se näyttää saman painon aamulla ja sitten kun olen juonut n. 2 litraa ja syönyt ja käyn uudestaan vaalla niin se näyttää samaa lukua? missä on vika?
3359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

semmoiset vaa'at ei ole niin tarkkoja niistä on vaikea saada tarkkaa lukemaa. jos se näyttää "melkein jotain" aamulla, ja illalla "vähän yli jotain" niin ajattelet että näyttää samaa

Äänestä
  • jos se on 45 aamulla niin miten se voi olla illallakin sama lukema vaikka on syönyt ja juonut reilusti??

    Äänestä

  • niki-- kirjoitti:

    jos se on 45 aamulla niin miten se voi olla illallakin sama lukema vaikka on syönyt ja juonut reilusti??

    vaakas on paskana

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


niki-- kirjoitti:

Mulla on mekaaninen vaaka eli ei näytä painoa dikitaalisesti. Miksi se näyttää saman painon aamulla ja sitten kun olen juonut n. 2 litraa ja syönyt ja käyn uudestaan vaalla niin se näyttää samaa lukua? missä on vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu