pyöräily retki kesällä??

Nimetön

Terve,

Ajattelin tehdä pyörällä reissun Suomen ympäri ja kuten kaikki tietää niin se on aika yksitoikkoista hommaa yksin tehdessä. Joten ajattelin pistää tänne ilmoituksen jos vaikka löytyisi saman henkisiä ihmisiä joilla voisi olla sama kiinnostuksen kohde. aikaa kyseiseen reissuun ajattelin varata noin 45 päivää, koska olisi kiva ettei tarvitsisi suoraan polkea koko matkaa vaan olisi myös aikaa pysähtyä ihmettelemään maailman menoa.

Itsestäni sen verran että olen yhdeltä ammatiltani erä- ja luonto-opas joka ehkä selittää kiinnostukseni tähän kyseiseen reissuun.

Ikää löytyy 25 vuotta, sekä olen mies puolinen henkilö.

Matkaa poljettavaksi tulisi yhteensä noin 2700km, eli noin 70km päivässä.

Jos joku kiinnostui tästä reissusta niin lisää voi kysellä sähköpostistani [email protected]

4

1122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taranto

      Trvehdys!
      Kylläpä meinaat tehdä rajun retken! Minä olen tyytynyt kertareissulla noin 700-800 km., ja noin viikon kestäviin retkiin. Viime kesänä ajoin tuon Via Karelian, jos tiedät itärajaa pitkin n.750 km. Oli mahtava matka!Olen myös haeskellut kaveria ensi kesäksi,mutta noin pitkä reissu arveluttaa.Mitä jos tehtäisi noin viikon lenkki Lapissa? Vastaahan, vertaillaan kokemuksia!

      • pöyräilijätär

        Olen suunnitellut seuraavanlaista reittiä:

        Inari - Näättämö - Varanginvuono - Nuorgam - Utsjoki - Karigasniemi - Kaamanen - Inari


      • meikäläsellekkin
        pöyräilijätär kirjoitti:

        Olen suunnitellut seuraavanlaista reittiä:

        Inari - Näättämö - Varanginvuono - Nuorgam - Utsjoki - Karigasniemi - Kaamanen - Inari

        Tuo Inarin pyöräily voisi kelvata minullekin, jos suunnittelit sitä siihen heinä-, elokuun väliin? En omista aikaisempaa kokemusta pyöräretkistä, kuntoa kyllä riittää, ikää 18 ja olen mies.


    • pöyräilijätär

      Viikonpituinen retki on suunnitelmissa, eikä 45 päivää ole edes mahdollista.

      Mutta toivotan onnea matkaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      61
      4277
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3475
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3100
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2588
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      45
      2257
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2029
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1969
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      186
      1817
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      394
      1516
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1358
    Aihe