Luulin että soitin asiakaspalvelunumeroon, kun viime viikolla soitin moasin toimistoon. Joku vastasi niin kyllästyneenä ja sekavasti että kuulosti niinkuin oisin herättänyt vihaisen naapurin keskellä yötä.
Yritin tiedustella onko eräässä moasin asunnossa tilaa, sain vastauksen lyhyesti. Ja kun kyselin lomakkeen täytöstä minulle vastattiin että tule tänne toimistolle jos et nyt tajua miten se täytetään. Hetken mietin että mitäköhän uskallan kysyä, kun en nyt sinne toimistolle kuitenkaan ihan lähi aikoina pääse. Mietin liian pitkään (n.3sekunttia) ja virkailija sanoin että noniin heihei ja löi luurin korvaan :).
En kyllä uskalla enää koskaan soittaa ja vielä vähemmän mennä käymään! onks miulla vastaavaa "asiakaspalvelijaa" ollut teitä palvelemassa?
moasin virkailija
7
1244
Vastaukset
- Asunnot
Liekö sekin ollut jokin isännöitsijä?
- vierailin
aika paljon Moasilla asuntoja hakemassa/vaihtamassa, kun opiskelin Mikkelissä 4,5 vuotta. Silloin kyllä palveltiin aina tosi asiallisesti. Harmi että sait semmosen kohtelun. Sillä virkailijalla tais olla aika huonopäivä.
Isännöitsijät ovat ainakin TODELLA mukavia =). Aina jaksavat höpötellä jonnin joutavia. Ja asiat hoituu samantien jos jotain pyytää. Vaikkakin niillä miehillä on töitä ja vastuuta todella paljon.
- namis
moona81 kirjoitti:
Isännöitsijät ovat ainakin TODELLA mukavia =). Aina jaksavat höpötellä jonnin joutavia. Ja asiat hoituu samantien jos jotain pyytää. Vaikkakin niillä miehillä on töitä ja vastuuta todella paljon.
Ei siellä ole kuin se yksi jonka työmaa on toimistolla. Nämä jonninjoutavat höpöttelijät ovat kiinteistönhoitajia.
- Wellu
Itse olen moasin asukas ja olen saanut toimistossa aina erittäin ystävällistä palvelua. Lieneekö sua ollut joku eri henkilö palvelemassa.
- alkup.
että kohdalleni sattui vain jokin huonolla tuulella oleva. En uskokaan että vaikka siellä yhden kerran huonoa palvelua saisisinki, että se tarkoittaisi että sieltä saa aina huonoa palvelua. pitänee siis koettaaa uudestaan.
- oma kokemus
Siellä on yleensä yksi tai kaksi nuorempaa henkilöä, jotka on hyvin ystävällisiä.
Kun alkujaan lähdin moasilta, kävin ilmoittamassa että talonmies tuli omilla avaimillaan ilman lupaa tai ilmoitusta sisään asuntooni. Moasin toimistolla eräs vanhempi virkailija töksäytti hyvin yrmeästi talonmiehellä olevan oikeus tulla sisään asuntoon milloin vain, koska olin kuulemma sanonut käyttöoikeuden irti vaikka minulla edelleen oli asumisoikeus kyseiseen asuntoon.
Mikäli joku teistä on joskus samassa tilanteessa, niin huomauttakaapa moasin toimistolle ettei edes talonmies saa tulla jonkun toisen asuntoon ilman lupaa. Saa vaikka tarkastaa poliisilta, ellei usko.
Moasin toimistolla on todella mukavaa väkeä, mutta tätä yhtä nyrppöä muistan edelleen paha maku suussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 702560
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell572420Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1542016Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.591896Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1361718Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571270- 751241
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.851144Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1591090Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103931