Tinat

Eilen kaverin kanssa sulatettiin tinaa ja kippailtiin sankkoon. Mitä se nyt oli mitä niistä piti pystyä päättelemään? Ja onko missään netissä (kun en löytänyt) tietoa ja selityksiä näille:)
1313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nyt ei oo mitään , eihän niistä mitään nää turhaa ja typerää uskottelua että jostain sulaneesta tina möykystä jotain elämäänsä pystyis näkeen ja mitä sillä tiedolla tekisit.
Hyvä on kun ihminen ei tiedä etukäteen kun että maanantaina töihin jos ei ole lomaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitenkä kirjoitti:

Eilen kaverin kanssa sulatettiin tinaa ja kippailtiin sankkoon. Mitä se nyt oli mitä niistä piti pystyä päättelemään? Ja onko missään netissä (kun en löytänyt) tietoa ja selityksiä näille:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu