Euribor 29.12.2007

Nordea pääekonomisti: 4,0 %
eQ pääanalyytikko: 3,70 %
Outokummun ja Lassila&Tikanojan hallitusjäsen: 4,20%
FIM rahastonhoitaja: pysyy näillä tasoilla
Jarmo Leppiniemi: hieman nykyistä korkeampi

---
Ja sinun veikkauksei on?
Itse usko, tasoon 4,25%
1325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Raaka-aineiden hinnankorotuksen jatkuvat ja inflaatiopaineet nostavat korkoja, vaikka EU-alueella talousnäkymät heikentyvät loppuvuodesta 2007

Äänestä

Kommentoi aloitusta


* Kauppalehti tänään kirjoitti:

Nordea pääekonomisti: 4,0 %
eQ pääanalyytikko: 3,70 %
Outokummun ja Lassila&Tikanojan hallitusjäsen: 4,20%
FIM rahastonhoitaja: pysyy näillä tasoilla
Jarmo Leppiniemi: hieman nykyistä korkeampi

---
Ja sinun veikkauksei on?
Itse usko, tasoon 4,25%

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu