Katri Helenalla on ihana

pipari.

lauluääni...

8

1191

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aika kuluu

      No, olihan Katri-Helenalla nuorena vahva ja hieno ääni. Mutta ei se nyt enää kyllä ole kovin hyvässä kunnossa. Melkein joka sanan välissä joutuu hengittämään ja ääni on vuotoinen. Youtubessa on kyllä kovin ihana euroviisuvideo 70-luvulta, Katson sineen taivaan. Tuli ihan tippa linssiin, oli niin voimallinen esitys ja sovitus orkesterille on kertakaikkisen hieno.

    • jäänes

      Katri pukeutuu korsettiin.

    • uffe

      aivan samaa mieltä piparin kanssa! noihin muihin kommentteihin: saa se ääni kuuskymmppisenä jo vähän vuotaakin vaikka mitä lieneekään, ja nyt saa jo kanssa hengittää välillä. on se mhatava tyttö myös valitsemaan itsellensä kappaleet: sanoitukset sisältöineen tarkoittavt muutakin kuin pelkkää helinää, sävellykset.on kiinnitetty huomiota viimeisen päälle. voisivat kyllä nuoremmat ottaa oppia katrilta.

      • ON KYLLÄ

        Katri on Suomen paras naislaulaja. Kannattais kuunnella oikein tarkemmin, miten hyvin hän laulaa. Suomessa on kaikenlaisia olevinaan laulajia, jotka venyttelee sanoja laulaessaan ja kaikenlaista sellaista meinikiä. Sitten luullaan, että sitä on kiva kuunnella.
        Joka kerta Katrin konsertti loppuu liian aikaisin, vaikka hän olisikin laulanut jo 20 min. yli aikaa. Sitä jaksaisi kyllä katsella ja kuunnella kauemminkin. Kaikella kunnioituksella kuitenkin häntä kohtaan, eihän hän voi kyllä tietenkään tuntitolkulla laulaa. Mutta kyllä aina jää haikea olo konsertin jälkeen.


      • jaa...
        ON KYLLÄ kirjoitti:

        Katri on Suomen paras naislaulaja. Kannattais kuunnella oikein tarkemmin, miten hyvin hän laulaa. Suomessa on kaikenlaisia olevinaan laulajia, jotka venyttelee sanoja laulaessaan ja kaikenlaista sellaista meinikiä. Sitten luullaan, että sitä on kiva kuunnella.
        Joka kerta Katrin konsertti loppuu liian aikaisin, vaikka hän olisikin laulanut jo 20 min. yli aikaa. Sitä jaksaisi kyllä katsella ja kuunnella kauemminkin. Kaikella kunnioituksella kuitenkin häntä kohtaan, eihän hän voi kyllä tietenkään tuntitolkulla laulaa. Mutta kyllä aina jää haikea olo konsertin jälkeen.

        No eipä hän nykyään enää oikein laula, lähinnä lausuu. Ei laulaessa tekstin kuulukaan täsmälleen samanlaiselta kuulostaa kuin puhuessa. Mutta kyllähän sen Katrin kohdalla ymmärtää kun ikää alkaa olla eikä ääni enää toimi.


    • Kapperi

      Soile Isokoskella on kauniimpi ääni.

      • OLLA MUSIIKKITIETOUTTA

        Kun vertaat Katri Helenaa Soile Isokoskeen.
        Eivät ole vertailukelpoisia, koska musiikin laji on ihan eri.


    • Ritu64

      Hei.Niin minunkin mielestä Karti-Helena on paras nais laulaja.Hyvää kesää kaikkille Karti-Helenan faneille!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      74
      6324
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      41
      5398
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      61
      4264
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      73
      4122
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      67
      3891
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      74
      1208
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      326
      1073
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      57
      1024
    9. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      32
      870
    10. Toivotko, että

      Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?
      Ikävä
      62
      811
    Aihe