Hyvässä kunnossa säilyneitä?

Onkos täällä oleville vanhuksilla, tai muiden kirjoittelijoiden vanhus-sukulaisia pysyneet hyvässä kunnossa ikään nähden?

Minun suvussani on 1913-syntynyt isosetäni, joka on säilynyt hyvässä kunnossa ikäisekseen. Vielä kävelä sujuu hyvin, eikä puhekaan reistaa.
4583
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Isäni on syntynyt vuonna 1909 ja elää vielä.
Hän pystyy kävelemäänkin yhä.

Äänestä
  • eli perillä tapahtumista jne?

    Äänestä

  • Ihan virkeä pappa on. Selvillä on ajankohtaiset tapahtuman sille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasjasja kirjoitti:

Onkos täällä oleville vanhuksilla, tai muiden kirjoittelijoiden vanhus-sukulaisia pysyneet hyvässä kunnossa ikään nähden?

Minun suvussani on 1913-syntynyt isosetäni, joka on säilynyt hyvässä kunnossa ikäisekseen. Vielä kävelä sujuu hyvin, eikä puhekaan reistaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu