Luin kerra yhe kirjan ja siin yhet teki temput ja se gimma oli ekaa kertaa ja se koko sänky oli veressä ku se vuoti. Miten näin voi muka käydä ja onko mahdollista? Mietin vaa ihan muuten vaa...
'eka kerta' voi olla verinen?
no lol.................
91677
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kerran olin yhden neitsyen kanssa sängyssä niin veret vuotivat alakerran asuntoon asti.
Kyllä ensimmäisessä yhdynnässä voi verta tulla, mutta koko sänky ei kyllä mitenkään voi mennä vereen. Verenvuoto voi aiheutua immenkalvon repeämisestä ja limakalvojen hankauksesta/rikkoutumisesta. Vuoto on yleensä samantyyppistä kuin jos viillät vahingossa haavan sormeesi. Saattaa tosin olla tytöstä tuskaisempaa, sillä tuo viiltävä tunne ei mene välttämättä ohi sekunnin sadasosassa, vaan koko ensimmäinen yhdyntä saattaa tuntua siltä.
Kyllä se sitten siitä kun paikat tottuvat ja haavat paranevat. Tärkeintä on kunnollinen esileikki, jonka aikana voi rentoutua, tutustua toisen herkkiin paikkoihin ja liukastuttaa pimpan ihan luonnollisilla keinoilla sellaiseksi, että yhdyntään on näiltä osin kaikki edellytykset.
Joo ja mä katoin yhtä leffaa, missä koulutyttö harrasti seksiä jonkinlaisen jättiläis mustekalan kanssa ja lopuksi tyttö halkesi keskeltä kahtia. Mustekala puhui muuten japania.
Tietysti se on verinen. Vähän sama juttu kun pringles dippikastikkeiden kanssa... Kun purkin aukaisee ensimmäistä kertaa, kuuluu säilöntäkaasun purkautuessa pop! -ääni. Eli tietää, että tuote on käyttämätön ja priimaa. Ei avattua pringles kastikepurkkia osta hullukaan, sama juttu tyttöjen kanssa.
No joo, jos nyt tuokin liioittelua? Eipä voi väittää vastaankaan tuota sinun väitettäsi :D (ainakaan tässä tilanteessa)
Ekalla kerralla tytöillä yleensäkin tulee verta, mutta ei paljoa. Niin ei voi käydä että koko sänky olisi veressä
Immenkalvo voi revetä myös ennen yhdyntää itsetyydyttäessä, tampooneja käyttäessä tai rankassa liikunnassa.
Jos kalvo ei ole revennyt ennen yhdyntää, tulee jonkin verran verta, ei paljoa. Nimittäin joskus nuorempana kun kuukautiseni eivät olleet alkaneet, halusin kokeilin tampoonia ja silloin tuli hieman verta, ja ihmettelin. Ja senkin jälkeen tuli, kun työnsin alapäähäni liimapuikon. :'D
minkä helvetin takia olet työntänyt alapäähäsi liimapuikon? oliko toi läppä vai mitä olet yrittänyt? :o ei kuulosta kauhean fiksulta tollainen :s
ekalla kerralla voi tulla kyllä verta, mutta se on jo liioittelua että koko sänky olisi veressä. joillakin ihmisillä verta tulee pieni määrä ,mutta joillakin ei tule ollenkaan. se riippuu aivan siitä onko immenkalvo puhjennut aikaisemmin tamponia laittaessa tai jollain muulla tavalla. verta saattaa tulla ekan kerran jälkeenkin vielä seuraavalla kerrallakin.