hilseilevä marsulainen

Mun marsuni hilseilee todella paljon. olen nyppinyt, harjannut, pessyt turkkia.. hilse ei vaan lopu. Suoraan sanoen sitä pölisee silittäessä jatkuvasti ja karvan tyvi on aika kuivaa ja valkoista hilseestä... mikä neuvoksi?
2123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ole varma, mutta hilseily voi johtua myös marsun liika pesusta... Ethän pese marsuasi turhaan?

Äänestä
  • vain harvoin minä sitä pesen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sonja kirjoitti:

Mun marsuni hilseilee todella paljon. olen nyppinyt, harjannut, pessyt turkkia.. hilse ei vaan lopu. Suoraan sanoen sitä pölisee silittäessä jatkuvasti ja karvan tyvi on aika kuivaa ja valkoista hilseestä... mikä neuvoksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu