tummatukkainen nainen. Sanoppa onko ihan turhaa haihatella sun perään vai pitäiskö nyt vain kylmästi unohtaa, jatkaa ...kavereina ja alkaa katsella tosissaan muita...nimittäin tilaisuuksia olis jo ollut mutta kun sinä kuitenkin....mielessä.. >J
Sinä
arvoituksellinen
756583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 75
Vanhimmat
nainen sanon että sinäkin olet minun mielessäni.Älä jätä minua, sydämeni särkyy tuhansiksi sirpaleiksi.. =(
kysyä mistäpäin Suomea suunnilleen kirjoittelet??
minäkin tunnen samoin. tuntuu vain, että pitäisi puhua enemmän.. muistakin asioista kuin kuulumisista ja mitä on tehnyt. voitaisiin tavata taas =P
on ollut yks J mielessä jo jonkun aikaa. Vasta ihastuin häneen.. Siksi luulenkin ettei tämä ollu mulle.. Harmi vaan ku en tiedä juuri mitään hänestä.
että hän pitää sinusta enemmän kuin arvaatkaan.. ;)
että mua unohdetaan. Saiskos sitä vielä jotain muuta vihjettä, kelle ja mihin päin? Sun pitää kuitenkin tehdä niin kuin itse haluat, lupia kyselemättä, unohtaa tai ei unohtaa, yrittää tai ei yrittää, eteenpäin tai ei.
kirjottelet..? :)
terv. Tummahiuksinen nainen.
Villistä lännestä...
olet 31v, niin olet hakemani. :)
on ikää..
Onnea etsintään silti. :)
koko nimesi niin meni osiltaan oikein? mutta ikä ei oikeen stemmaa? mut lähellä on...
marianne ja 32v =)
tuohon. Enhän voi suhun koskaan itse kylmästi suhtautua, en unohtaa ja kaverina olo....niin, onnistuisiko? Jaa-a, revippäs siitä..tekis mieli sanoa, älä unohda...mutta kun jo muita katselet(?) Kylmää jäätä...
L-Suomesta. Ja jos tämä kolahtaa niin sitten ratkaiseva kysymys: koskas on nähty viimeksi?
...siitä taitaa olla kohta neljä viikkoa...
oletko sinä J vai se nainen? Mistäpäin?
arvoituksellinen? tummatukka minäkin ja oikealta suunnalta
sen takia että en oo vieläkään varma mitä ajattelet minusta.. Koskas me nähtiin viimeksi?
>J>tä vai oletko itse?
>J
mitä se ajattelee susta? Tai yleensäkään puhunu mistään kunnolla?
PS. mä olen nähny erään tällä viikolla.
ollut oikein mahdollisuutta, porukkaa paljon ympärillä aina...eikä se ympäristö muutenkaan paras mahdollinen tällaiseen jutusteluun, ja sun..viestit olleet aika neutraaleja....
no se voi kyllä olla totta, neutraalius, mutta toisaalta, niinhän se metsä vastaa kuin sinne huudetaan, vai mitä? Mutta ei mun tunteet ole ihan yhtä yhdentekeviä kuin miltä on saattanut vaikuttaa, mutta mitä väliä, et sä kuitenkaan ole sä enkä mäkään luultavasti mä =)
niin mut porukkaa ympärillä!
tekstareita..
että varovaisuus ennen kaikkea?? Enhän voi tietää sinun vastaanottoa ja tunteita...eli ei soitellen sotaan :)
kyllä vasta silloin tekstiviestin kun oon oikeasti kiinnostunut, ja tämä on vähän muutenkin nyt erikoinen tilanne, niinkuin tiedät, jos oot oikea henkilö, (oikea henkilö kuitenkin lukee näitä tuolta sivusta ja ajattelee että ompas siinä epätoivoinen yrittäjä) Mutta olisi kyllä iloinen yllätys jos sinulta jokin viesti tulisi..ensin.
miks ensin multa? Ujosteletko sinä vai mita!? Sitkeesti oon oottanut sitä SUN viestiä ;)
oon kyllä laittanut jo muutaman viestin, ja oot kyllä niihin vastannut...mutta et tainnut olla oikea henkilö jos et oo yhtään viestiä saanut....
on viestitelty.
paljon/vähän usein/harvoin, mistä aiheesta ja ennenkaikkea missäpäin :)
mistään, mikä liittyy ihastumiseen. Kerro joku juttu, mikä me vain tiedetään?
viesti ei ollut alkuperäiseltä. Sen verran voit sanoa vielä että lähetettiinkö uudenvuodenterveiset toisillemme?? Ja jos et tähän halua vastata niin hymyillään kun tavataan...se tapahtuu aika pian..
jatkoit itse tuota ketjua...no yksi aihe oli se kun kysyit että oliko eräs laulaja hyvä, mitä olin katsomassa?
No niin, nyt sä luultavasti tiedät totuuden, mutta minä en. Kerrohan oletko se sinä vai joku muu?
kovasti, mutta en tainnut sattua oikeeksi henkilöksi...vaikka miten olis halunnut...mut onhan se mahdollisuus kuitenkin aina olemassa;D..välillä näin perin.
Se tais olla tosiaan siinä ensimmäisen viestin vastauksessa, minkä hän lähetti...kun itse olin paikallisessa anniskeluravintolassa katsomassa erästä tunnettua esiintyjää. Hyvät jatkot sulle kuitenkin, oli mukava jutella!
Sano nyt vielä, kuka esiintyjä...umps..vähä polttaa!!!
mä tykkään vähän räväkämmästä tyylistä..ois pitäny tapahtuu jo!
Jos oisit se, niin toivoisin ettet unohtaisi..
Oon miettinyt sua ihan luvattoman paljon ja ihan liian kauan jo :(
Ja siitä on jo kuukausia kun sut näin.
mutta ei olla kuukausia sitten nähty...vähän jo toivoin ?
Joko siitä on kohta kuukausi... Aika rientää.
Milloinkas jatketaan siitä mihin jäätiin?
Just friends
Lovers no more
Just friends
But not like before
To think of what we've been
And not to kiss again
Seems like pretending
It isn't the ending
Two friends
Drifting apart
Two friends
But one broken heart...
minkä ikäinen j olet suunnilleen?
jo..
nyt vaan.. :) yli 20? 30?
eräästä aikaisemmasta viestista..
Kuitenkaan minä en osaa unohtaa vaikka kovasti sitä harjoittelen..tavattiin sulan maan aikaan, muistaakseni, järven rannalla, sinä moottoripyörällä liikkeellä, tiputit hanskat, minä karkasin vaikka mieleni teki muuta.. ***
Olen voimakkaan ihstumisentunteen ja pitkän ikävöinnin jälkeen sinuun rakastunut enkä aio päästää sua pois...IKINÄ! Varaudu siihen! =)
Haluan kanssasi yhteisen elämän...*OHO* se tuli suoraan =) mitäpä sitä kieltämään, mutta haluatkos sinä sellaista? Minut just tällaisena kuin olen? Kaikkine lisineni...olettaen että tiedät mitä tarkoitan(?).
arwaatkos waiko etkös arwaa?
>M<
toivoen että kaipailet "M" -henkilöä 02-alueelta
*rukoilee*
=)
Ei ollut M-kirjaimella alkava..eikä 02-alueelta. Mutta eiköhän sekin kirjain siellä jossain esiinny...
Enköhän minä tehnyt viimeksi selväksi tunteeni sinua kohtaan ja tässä ollaan. Ei hyvän joulun toivotuksia eikä mitään muutakaan.
Terkuin,
kaverisi (?) Santeri SALAmanteri
miten teit selväksi??
Loppu onkin sitten historiaa, koska nyt tuntuu siltä, ettei me enää KOSKAAN nähdä. Niin ja viestiähän en todellakaan laita sinulle. (Sen verran ylpehyttä löytyy:))
Santeri SALAMAnteri :)
kyllä olla oikea henkilö...hassua kyllä, tuo syrjään vetäminen...melkein tapahtui mutta "sinulta" tuli silloin aika negatiivinen viesti, ei siinä kyllä ehditty tunteista puhua, jos oikein muistan, kännissä kun olin.
Talven jatkoa ja muuta mukavaa :)
Santeri...
Jouduin jatkaa täältä kun ohjelma ilmoitti että ei pysty enää jatkaa ketjua. Niin, esiintyjä...hmmm..oli nainen....yksi minun suosikkejani...hiustenväri päinvastainen kuin sinulla.....tässähän alkaa jotenkin hävettämään pikkuhiljaa, mitä tänne on tullut kirjoiteltua....:)
ollutkaan kuten luulin, mut kivat sulle..ei se vaan ollutkaan niin, ihan jo luulin :)
mäkin jo meinasin pudota tuolilta...:) This is life...
toivottavasti löytyy...ja soita hänelle..voin olla vaikka mä :)
kyllä pysty soittamaan kun ei oo varmuutta...Käytetään vielä viimeinen oljenkorsi..tai siis lyödään niitti. Mä ajelen VW-merkkisellä h-autolla.
kyl se niitti on lyötävä...hitsi, kun toi sun kirjainkin sattu kohdalleen ..mut hei!
minkä merkkisellä/värisellä minun täytyisi sitten ajella...
olla harmaa....eikä mikään tusina-auto! Mutta enpä tiedä onko tällä tiedolla nyt paljon merkitystä...
tunnustaa, en tiedä onko hänellä autoa, saattaa ollakin. Ei se auto oo mun rakkaalla merkityksellinen, kaikki muu ratkaisee :)..
minäkin, ei oo näillä "pinnallisilla" jutuilla kyllä juurikaan merkitystä..
ei oo mitään siihen verrattuna, jos saat rakkauden, joka on ääretön. Toimeentulo on tietenkin tärkee, mutta kun löytäs sen toisen puoliskon, sen puuttuvan palan palapelistä...joka ajattelee samaan suuntaan ;)
sähän olit muuten L-Suomesta, uskaltaako kysyä että jostakin kaupungistako/kuinka isosta?
jostain...
10-20000,
20-30000,
30-40000,
yli?
paikka ei oo länsi-suomessa...käsitin "villin-lännen" ihan toisin...täällä on välillä kuin villissä lännessä :)
kuin olisin itse kirjoittanut,voiko olla?
ihanat brunetit sit kaivataan? ;D
se vähän näyttääpi.
kaipailet?